Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Objevte 5 zaručených triků, jak útulně zařídit malý byt - ZSTYL.CZ

Objevte 5 zaručených triků, jak útulně zařídit malý byt

byt
Objevte 5 zaručených triků, jak útulně zařídit malý byt

Bydlíte v bytě, jehož plocha vám už přestává stačit, ale do nového se zatím stěhovat nechcete? I ve skromné domácnosti se můžete cítit příjemně a uvolněně. Jak na to? Vyzkoušejte našich 5 tipů a proměňte své obydlí k nepoznání.

1. Vsaďte na světlé tóny

Výrazné barvy přitahují pozornost, ale brzy vám zevšední – a v malém prostoru navíc mohou vzbuzovat pocit stísněnosti. Proto dejte přednost raději světlejším barvám, například decentní šedá působí moderně a pokoj opticky zvětší.

Se světlejšími odstíny lehce sladíte i další vybavení. V ložnici je možné doplnit šedou výmalbu závěsy, přehozem nebo polštářky ve stejné barvě. Sjednotíte vizuální styl a místnosti dodáte na eleganci.

2. Zapomeňte na masivní nábytek

Masivní nábytek působí vznešeně v prostorném bytě, ale v malé domácnosti nemá šanci dostatečně vyniknout. Vybavte svůj byt raději nábytkem z lehkého materiálu, který je skladnější a na omezeném prostoru vypadá lépe. Platí to i pro poličky na stěnách – světle šedá se bude jevit vizuálně menší než zářivě bílá.

Moderní nábytek má ještě jednu výhodu: bývá multifunkční. Sedací soupravu tak využijete nejen k odpočinku, ale také k uložení sezónních věcí. Stejným způsobem vám poslouží i kuchyňské lavice nebo nenápadný taburet.

3. Neodkládejte velký úklid až na jaro

Udržet domácnost jako ze škatulky bývá někdy obtížný úkol. A to zvláště tehdy, kdy vaše úsilí neúnavně sabotují potomci, kteří snad trousí drobečky po celém bytě, i když zrovna nic nepojídají, a za nejspolehlivější odkladiště použitého oblečení považují koberec ve svém pokoji.

Jenže v malé místnosti přitáhne každý pohozený hadřík okamžitou pozornost. Proto je raději odkliďte na méně nápadné místo. Využijte skládací boxy a úložné prostory v nábytku nebo se nepotřebných věcí zbavte úplně. Uvidíte, že váš byt rázem prokoukne.

4. Pořiďte si vestavné spotřebiče

Bojujete s nedostatkem místa v kuchyni? Díky vestavným spotřebičům získáte drahocenné místo navíc. Pod kuchyňskou linku můžete zabudovat troubu, myčku nebo třeba menší ledničku.

Nemusíte tak řešit ani jejich design nebo povrchovou úpravu, jednoduše je zapustíte do linky a dvířka sladíte se zbytkem nábytku. Se zapojením spotřebičů si však nechte poradit od profesionálů. Při větších investicích také není od věci sjednat si pojištění majetku, abyste v případě zkratu nebo jiné nehody mohli požádat o náhradu škody.

5. Sáhněte po designérských vychytávkách

Ani v malé domácnosti se nemusíte vzdávat komfortu. Vybírejte však nábytek, který bude pohodlný a současně skladný a praktický. Co to znamená v praxi?

Kuchyni vybavte sklopným stolem a skládacími židlemi, v ložnici možná oceníte sklápěcí postel (složíte ji jen tehdy, když to bude nutné). Výhodné, i když technicky náročnější řešení představují posuvné dveře. Stačí pár dalších šikovných triků – a pocity stísněnosti už vás trápit nebudou.