Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Investice do nemovitostí se vyplácí i letos. Odborníci hovoří o výnosech i kolem 5% ročně - ZSTYL.CZ

Investice do nemovitostí se vyplácí i letos. Odborníci hovoří o výnosech i kolem 5% ročně

bydlení
Investice do nemovitostí se vyplácí i letos. Odborníci hovoří o výnosech i kolem 5% ročně

I když právě nepotřebujete změnu bydlení a nehledáte byt či dům, je výhodné investovat do nemovitostí a pozemků.

Ideální čas pro investici do nemovitosti

Momentálně se nacházíme v době, kdy vývoj trhu s nemovitostmi přímo volá po nákupu pro investiční účely. Cena nemovitostí roste okolo 4% ročně, což je poměrně pomalý nárůst. Navíc k tomu přispívá i fakt, že úroková sazba za hypotéky se pohybuje kolem pouhých 2%. A to jsou podmínky, které není dobré promeškat.

Proč investovat?

Možná si kladete otázku, proč byste měli investovat do nemovitostí. Odpověď je poměrně jednoduchá. Peníze uložené na účtu vám nic nevydělají a navíc každým dnem ztrácí svoji hodnotu. Při nákupu nemovitosti nejenže uchováte hodnotu svého majetku, ale je možné ji reálně zvýšit až o 5%. Když si představíte, že průměrná nemovitost stojí kolem 4 milionů korun, jedná se už o částku 200 000 korun. Pokud navíc budete nemovitost pronajímat, může se vám celá investice vrátit již za 20 let a následně můžete vydělávat. Realitní trh je navíc oproti jiným investičním příležitostem (jako jsou např. akcie) poměrně dobře čitelný a jedná se o vhodnou formu investice i pro začínajícího investora.

A jak to bude letos?

Zájem o nákup nemovitostí pro rozšíření investičního portfolia vzrůstá. Výhodné podmínky, dobré lokality a nové příležitosti přímo volají po nákupu nemovitosti v Plzni, která má potenciál pro zvyšování své hodnoty. Zvyšující se poptávka ale znamená úbytek dobrých nabídek a může znamenat i postupné zvyšování ceny. Příznivé podmínky pro nákup investiční nemovitosti ještě chvíli potrvají, ale není dobré dlouho otálet a čekat, až nejlepší nabídky zmizí nebo až se cena zvýší.

Využijte svoji šanci právě teď

Podle odhadů odborníků má cena rodinných domů v dobrých lokalitách stoupat. To znamená, že rodinný dům v Plzni je ideální investicí, která se vám vyplatí pro vlastní užívání nebo pro pronájem.

Jistotou jsou také pozemky v Plzni, které jsou vhodné pro zástavbu. Nabídka v dobrých lokalitách je velmi omezená a realitní kancelář Pubec nové nabídky nepřináší příliš často.

Možností, jak investovat a ještě získat pasivní příjem je koupě bytu v Plzni. Po přibližně 20 až 25 letech získáte svoji investici zpátky díky platbám za nájem. Navíc je velmi pravděpodobné, že se bude zvyšovat i tržní cena.