Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Zkuste zvětšit svůj obytný prostor přístavbou - ZSTYL.CZ

Zkuste zvětšit svůj obytný prostor přístavbou

terasa
Zkuste zvětšit svůj obytný prostor přístavbou

Přibývající počet členů domácnosti, nové koníčky a sny vyžadují více místa – větší obývací pokoj a na něj navazující terasu, pracovnu, ateliér.

Vlastníci rodinných domů mají většinou možnost svůj prostor rozšířit, ať už půdní vestavbou nebo přístavbou. Co všechno můžeme úpravami získat?

Nový obývací pokoj spojený s terasou a zahradou

Propojení se zahradou nebo okolní přírodou je touha mnoha obyvatel rodinných domů. Užívat si teplé a mírné počasí k romantickým snídaním, vařit či tvořit venku, odpočívat s knížkou… Variant jak si splnit tento sen je celá řada. Šikovný architekt dokáže vyprojektovat velmi originální řešení, jako je třeba skleněný pavilon v zahradě s několika zajímavými výhledy, nebo to může být vtipný moderní domeček přistavěný ke starému domu či terasa s okny, která se dají různě pozavírat.

Letní kuchyň na dvorku

Vaření, grilování a příprava pokrmů venku je samozřejmě mnohem zábavnější než v zavřené v kuchyni doma. Kuchařka nebo kuchař je na vzduchu, po ruce má čerstvé bylinky, zeleninu a ovoce. V parných dnech se může svlažit v bazénu. Komunikuje s hrajícími si dětmi, s návštěvou. Všechny činnosti jsou zábavné a naprosto přirozené.

Půdní vestavba pro dětský pokoj, ložnici či ateliér

V některých domech jsou stále ještě nevyužité půdní prostory. Ty čekají, až se z nich stane nový byteček, pokoj pro teenagera, ateliér, pracovna nebo herna. Netypické tvary, trámoví, střešní okna pomohou vytvořit originální prostor s intimním příšeřím, nebo naopak se spoustou světla. Zvláštním bonusem může být úžasný výhled na město nebo na okolní louky a lesy.

Stavební spoření jako nejlepší zdroj financování přístavby

Než se do přístavby nebo vestavby pustíme, většinou to nějakou dobu trvá. Ta doba se dá zatím využít k našetření potřebné částky. U stavební spořitelny získáme navíc státní podporu, a pokud potřebujeme částku vyšší, jsou zde výhodné úvěry ze stavebního spoření. Optimální částku, na kterou dosáhneme, si můžeme spočítat na kalkulačce.