Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Hypotéka na družstevní byt. Je to možné? - ZSTYL.CZ

Hypotéka na družstevní byt. Je to možné?

peníze
Hypotéka na družstevní byt. Je to možné?

Družstevní byt je jednou z levnějších možností, jak se dopracovat k bydlení, které bude jednou v budoucnu vaše. V tomto případě si nepořizujete konkrétní nemovitost, ale na počátku všeho je to pouze členství v družstvu.

Z toho také jednoznačně vyplývá, že u klasického hypotéčního úvěru nejste schopni ručit konkrétní nemovitostí. Jak tedy pořídit družstevní byt, pokud nemáte dostatek vlastních finančních prostředků? A existuje vůbec hypotéka na družstevní byt? O tom a mnohé dalším vám povíme skrze následující řádky.

Stavební spoření nebo předhypotéční úvěr

Překlenovací úvěr ze stavebního spoření je jednou ze snazších cest, jak si pořídit družstevní byt. Počítat však musíte s tím, že po vás může být vyžadován ručitel a zároveň se musíte smířit s vyšší úrokovou sazbou. Něco obdobného prezentují také předhypotéční úvěry některých bankovních institucí. V jejich případě budete bojovat pravděpodobně s jediným zásadním neduhem, a to že musíte převést družstevní byt do osobního vlastnictví za 12 měsíců.

Hypotéka na družstevní byt

Ač mohou výše uvedená slova působit jakkoliv negativně, přesto existuje nejlevnější hypotéka na trhu, kterou lze získat pro financování družstevního bydlení. Pakliže chcete, aby byl celý proces realizován bez jakýchkoliv obstrukcí, potom je nejlepší model ten, kdy jste schopni ručit cizím majetkem v odpovídající výši. Ihned poté totiž můžete dosáhnout na úroky od 1,59 %. Těchto hypoték je na trhu samozřejmě několik. Takže v okamžiku, kdy víte, že to jde, musíte řešit další otázku spojenou s volbou vhodného finančního řešení. I to však nebude žádný problém.

Výpočet hypotéky na internetu

Pomocnou rukou vám budou online kalkulačky, od nichž lze očekávat řadu příjemných kladů.
- Úspora drahocenného času
- Možnost objednávky hypotéky online
- Nízké úrokové sazby

Aniž byste museli opustit prostory svého domu či kanceláře a obíhat nejrůznější pobočky firem, najdete hypotéku na družstevní byt za několik minut. V mnohých případech se dopracujete i k tomu, že budete schopni financovat téměř celou hodnotu budoucí bytové jednotky.

Srovnání vhodných hypoték na trhu

Neházejte při pořizování družstevního bydlení ihned flintu do žita, protože na trhu vždy existují varianty peněžních produktů, s nimiž docílíte svých potřeb. Hypotéka na družstevní byt je ideálním příkladem, že pokud se chce, tak to jde. Výpočet hypotéky navíc provedete s odpovídajícím předstihem doma a již dopředu budete vědět, kolik ve výsledku přeplatíte. Je-li pro vás byt v osobním vlastnictví zatím nedostupným řešením bytové situace, zaměřte se na levnější družstevní byt, protože i ten budete moci financovat z vhodného hypotéčního úvěru.