Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Křemelina – vynikající látka pro detoxikaci - ZSTYL.CZ

Křemelina – vynikající látka pro detoxikaci

křemelina
Křemelina – vynikající látka pro detoxikaci

Co to vlastně je? Křemelina je látka – konkrétně nezpevněná hornina – která je tvořena pevnými, mikroskopickými schránkami řas tvořenými převážně oxidem křemičitým.

Ložiska křemeliny se nacházejí často v rozlehlých vrstvách na bývalém dně moří i jezer po celém světě a těžba této látky se provádí zpravidla za účelem průmyslového zpracování. Křemelina má totiž výborné filtrační, absorpční a další vlastnosti, pro které se uplatňuje v mnoha oborech.

My se však zaměříme na ten zlomek křemeliny, který se nezpracovává, ale v přírodním stavu může doputovat až k vám v podobě potravinového doplňku.

Jaké účinky očekávat od křemeliny?

Křemelina, která se konzumuje, musí být především čistá (bez příměsí a nežádoucích nebo závadných látek), sladkovodní (protože je tvrdší a má pro tento účel lepší vlastnosti) a v ideálním případě také jednodruhová (jako nejlepší se zatím jeví druh Aulacoseira).

Hlavní přínos křemeliny spočívá především v detoxikačních vlastnostech. Tato látka dokáže z těla „vyhnat“ parazity, viry i bakterie, a zatočí i s odpadními látkami, těžkými kovy a usazeninami na stěnách střev a žaludku.

Dalším profitem pro organismus je vysoký obsah minerálu křemíku. Tento stopový prvek je zodpovědný za kvalitu a zdraví většiny pevných i měkkých tkání. Přestože je tak významný – většina z nás jej z běžné stravy nepřijímá dostatečné množství. Křemelina však může tento nedostatek bohatě nahradit.