Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Ibuprofen vs. Paracetamol – Jaký lék brát v případě podezření na příznaky koronaviru? - ZSTYL.CZ

Ibuprofen vs. Paracetamol – Jaký lék brát v případě podezření na příznaky koronaviru?

Koronavirus
Ibuprofen vs. Paracetamol – Jaký lék brát v případě podezření na příznaky koronaviru?

S rozšířením COVID-19 do více než 130 zemí nyní může i mírná horečka přimět lidi k podezření, že mají koronavirus. Přestože příznaky nesmějí být ignorovány a v případě onemocnění musíte kontaktovat svého lékaře. Ale co dělat, když jste doma v karanténě a potřebujete lék na vyléčení horečky? Pokud užijete Ibuprofen nebo Paracetamol? Oba jsou široce užívanými léky v případě horečky.

Rada francouzského ministra zdravotnictví

V sobotu tweetoval francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran, který je kvalifikovaným lékařem a neurologem. V případě horečky užijte paracetamol. Pokud již užíváte protizánětlivé léky, zeptejte se svého lékaře. “

Radil lidem, aby se vyhnuli užívání ibuprofenu, protože to zhoršuje příznaky, pokud jste pozitivní na COVID-19. Paracetamol je bezpečná alternativa pro horečku a lze ji užívat, dokud nebudete testováni na COVID-19.

Starší lékař, který nechtěl být citován, řekl: „Dáváme přednost paracetamolu při všech virových infekcích, protože je to bezpečné pro pacienty.“

Je známo, že protizánětlivé léky, jako je ibuprofen a kortizon, představují vysoké riziko pro ty, kteří se nakazili nemocí, protože mají tendenci snižovat reakci imunitního systému těla.

Paracetamol je výhodný, protože nejde jen o mírný lék, ale také kvůli jeho schopnosti zmírní horečku, aniž by potlačil zánět.

Řešení paniky

V současném scénáři je klíčem manipulace se vším trpělivostí. Mytí rukou po dobu nejméně 20 sekund je nutné, vždy, když se vrátíte domů zvenku. Vyhněte se přeplněným a veřejným místům. Používejte masku, pokud trpíte horečkou, nachlazením a kašlem. Pokud jste nemocní, vyhýbejte se starším ve vaší rodině, protože jsou náchylnější ke infekci.

Pokud onemocníte, kontaktujte svého lékaře. Po kontrole příznaků vám lékař dále poradí, zda byste měli být testováni na COVID-19 nebo ne. Nespěchejte na screeningová střediska, aniž byste se s lékařem domluvili. Musíte také vzít hodně tekutin a potravin, které zvyšují vaši imunitu, aby virus zůstal na uzdě.