Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
3 nejoblíbenější osvěžující nápoje, které si můžete přát nejen v létě! - ZSTYL.CZ

3 nejoblíbenější osvěžující nápoje, které si můžete přát nejen v létě!

nápoje
3 nejoblíbenější osvěžující nápoje, které si můžete přát nejen v létě!

Jste milovníky domácích limonád a letních osvěžujících alkoholických drinků? Inspirujte se, jak si domácí limonády připravit a případně i trochu vylepšit. Příprava je sama o sobě velmi snadná, stačí mít pár ingrediencí a sami uvidíte, jak oslníte své okolí.

 

Okurková limonáda

Polovinu salátové okurky nakrájejte na tenká kolečka. Zbytek okurky nastrouhejte nebo rozmixujte, dolijte vodou a přidejte omyté oloupané citrony nakrájené na kolečka. Nezapomeňte také na meduňku, špetku soli a trochu citronové šťávy. Pokud máte rádi alkoholické letní nápoje, dá se tak vylepšit i okurková limonáda. Stačí přidat gin podle libosti, ozdobit a můžete podávat!

Jste-li vyznavači sycených limonád, stačí použít výrobník sody a připravit si okurkovou limonádu (či alkoholický drink) s bublinkami.

3 nejoblibenejsi napoje

Bezinková limonáda

Květy bezu jsou známé svým blahodárným vlivem na lidské zdraví. Jejich odvar pomáhá rozpouštět hlen, tiší kašel, snižuje horečku a podporuje pocení. Plody černého bezu pak mají čistící projímavé účinky a šťáva vylisovaná z plodů se využívá při léčbě migrény, nervových chorob či zánětu trojklanného nervu. Jak si připravit domácí zdravou limonádu?

Budete potřebovat:
• 5 větších nebo 7 menších květů
• 100 – 200 g třtinového cukru
• 2 lžíce octa
• 1 citron
• 3 litry horké vody

Připravte si velkou zavařovací sklenici. Naskládejte do ní bezové květy a přidejte na kolečka nakrájený citron. Do horké vody vmíchejte připravený cukr a ocet. Následně tímto „lákem“ zalijte květy ve sklenici. Poté stačí sklenici uzavřít potravinovou fólií a nechat 5 dní odstát. Bezinková limonáda však bude připravena k podávání až po scezení, a to přes jemné plátýnko a cedníček.

3 nejoblibenejsi napoje 1

Aperol Spritz

Doma si připravíte také luxusní kořeněný drink řazený mezi tzv. bittery. Budete potřebovat velkou sklenici na stopce, Aperol, Prosecco, pomeranč, sodovku (doma vyrobenou nebo kupovanou), led a tymián.

Velkou sklenici až do poloviny naplňte kostkami ledu. Na led pomalu nalijte 80 ml Aperolu, 120 ml Prosecca a 40 ml sodovky. Nezapomeňte na snítku tymiánu a kolečko pomeranče na ozdobu. Jednoduché, oblíbené, osvěžující!