Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Křemelina – co získáte jejím užíváním? - ZSTYL.CZ

Křemelina – co získáte jejím užíváním?

křemelina
Křemelina – co získáte jejím užíváním?

Křemelina zatím nepatří mezi právě nejznámější potravinové doplňky, ale postupně si díky úžasným účinkům získává větší a větší popularitu. Ale co to vlastně křemelina je?

Nejedná se o potravinu jako takovou, ale o látku, která vznikla z jednobuněčných řas na dně moří i sladkovodních jezer. Většina druhů křemeliny je pro konzumaci nevhodná a používá se průmyslově (v zemědělství, stavebnictví a dalších odvětvích). Některé vybrané druhy však naopak mohou při pravidelném užívání působit na lidský organismus blahodárně.

Jedná se o křemeliny bez příměsí a různých nečistot, nejlépe sladkovodní a složené pouze z jediného druhu řasy.

Jaký prospěch křemelina přináší?

Křemelina působí, dá se říct, „na dvou frontách“. Za prvé má výrazně pozitivní účinky na celý pohybový aparát a také cévní a nervový systém – to díky vysokému obsahu křemíku. Za druhé dokáže detoxikovat střeva a působí na celkové zdraví trávicího traktu – to zase díky samotnému tvaru mikroskopických schránek obalujících zkamenělé řasy, ze kterých je tato hornina tvořena.

Jaké jsou projevy konzumace křemeliny?

Většina lidí nejprve pocítí zlepšení trávení – vymizí potíže, jako jsou zácpy nebo naopak průjmy a podobně a zažívání se stane pravidelným. Dalším typickým projevem je snížení pocitu únavy a více energie. Brzy dochází také ke zlepšení stavu a kvality nehtů, pokožky, vlasů a podobně. To jsou projevy, které pocítíte a snadno si jich všimnete. Křemelina však působí i skrytěji a zřejmě ještě významněji.

Napomáhá totiž ke zlepšení síly a pevnosti kostí a vazů, podporuje nervovou soustavu, působí antioxidačně, zlepšuje stav ledvin a močových cest, podílí se na zdraví zubů a dásní a má i další příznivé účinky. Ke zřetelným výsledkům přitom stačí začít s konzumací jedné čajové lžičky křemeliny denně.

Zdroj: Mineralion.cz
 

Související články:

Křemelina - čím přispívá našemu zdraví?

Křemelina - zdroj křemíku nejen pro vaše kosti

Křemelina jako prostředek pro pevné zdraví