Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Endivie. Bylinky na oči. - ZSTYL.CZ

Endivie. Bylinky na oči.

Endivie
Endivie. Bylinky na oči.

Stále více lidí má dnes potíže se zrakem. Počítače, monitory, televize, to vše vyžaduje náš zrak. Slábnoucí zrak pak vidí oční kliniky jako zdroj zisku a nabízejí své 100 % operace, které však ne vždy fungují. Vyzkoušejte envidii.

Zrak je opravdu cenný, chráníme jej „ jako oko v hlavě“. Pokus selže chirurgie, co tak použít přírodní léčiva – bylinky?

Endivie

Endivie je podobná hlávkovému salátu. Je ale mírně nahořklé chuti, což vyhovuje spíše středomořské kuchyni, než středoevropské. Snadno se ale na tu chuť dá zvyknout. Endivie je příbuzná pampeliškám, má podobné chemické složení. Endivie obsahuje látky prospěšné pro zrakové orgány. K vylisované šťávě z endivie je vhodné přidat šťávu z karotky, celeru a petržele a po několika měsících nepotřebujete brýle. Nutno pít 0,5 až 1 litr šťáv denně.Současně je šťáva z endivie prospěšná při jaterních a žlučníkových poruchách.

Endivie zkušenosti

Dr. Wolker ve své knize Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy uvádí případ jedné pacientky, která byla 3 roky slepá. Šedý zákal. Lékaři jí nedávali naději, že někdy uvidí. Začala jíst syrovou zeleninu a pít denně tuto směs:
½ litru šťávy z karotky, celeru, petržele, endívie
½ litru karotkové šťávy
½ litru šťávy z karotky, celeru, petržele a špenátu
½ litru šťávy z karotky a špenátu
A do roka mohla číst lupou noviny a časopisy.

V televizi před lety vystupoval p. Vocásek. Legionář. Měl 92 let a byl velmi „živý“. Říkal, že asi od 70 let jí denně asi 30 dkg mrkve, nastrouhané po ránu a tím si zpravil zrak. Endivie je zde pro vás. Abyste prozřeli.

Jaká máte zkušenosti s endivií vy? Pište do diskuze pod článkem.

Autor: Ing. Pavel Sýkora, www.masterenergy.cz

Související články:
Jak vypěstovat 2000 rajčat na 1 m čtverečním
Jak vypěstovat 375 kg pstruhů ve vodě z domovní čistírny odpadních vod