Polské dny v Praze Již třetí ročník oblíbené, zdarma přístupné akce Polské dny v Praze představí kulturu, gastronomii a cestovní ruch našich severních sousedů.

Pražské náměstí Jiřího z Poděbrad se v pátek 12. 6. od 14.00 do 22.00 a v sobotu 13. 6. od 10.00 do 16.00 stane dějištěm jedné z největších prezentací polské kultury, gastronomie a cestovního ruchu v České republice – Polských dnů v Praze 2015. Na jednom místě, bez dlouhého cestování tak bude možné okusit speciality našich severních sousedů, nasbírat cenné rady a zajímavé tipy, jaké cíle v Polsku navštívit.

Polské dny v Praze již potřetí

Třetí ročník této oblíbené, zdarma přístupné akce 12. 6. v 16.00 oficiálně zahájí velvyslankyně Polské republiky v ČR Grażyna Bernatowicz a starostka MČ Praha 3 Vladislava Hujová. Pro návštěvníky jsou připraveny ochutnávky a prodej delikates podle tradičních i inovovaných polských receptur, včetně bioproduktů z Dolního Slezska (100% džusy, panenské oleje, halva, džemy, naložené houby ad.), k zakoupení bude i originální keramika z města Boleslawiec. Regiony z celého Polska nabídnou informace o svém turistickém potenciálu i s tištěnými brožurkami a mapami – k návštěvě pozvou například města Sopoty, Gdaňsk, Tarnov, Toruň, Opolí a regiony Podleské vojvodství, Dolnoslezské vojvodství. K dispozici bude informační stánek Polského institutu v Praze, stánek Podzemního města Osówka a představí se i dopravce LEO Express pendlující mj. mezi Krakovem a Prahou.

Polské dny v Praze

Velkým lákadlem Polských dnů v Praze 2015 jsou vystoupení různorodých hudebních uskupení – zahraje Czessband z varšavské čtvrti Praga, Kapela Hanki Wójciak z polských Tater, polská zpěvačka Agu žijící v Praze nebo multižánrová Magda Navarrete se svou česko-polskou kapelou BalkaLatin Connection v čele se saxofonistou Tomášem Průšou.
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit