Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Balení, které zničí vaši zeleninu - ZSTYL.CZ

Balení, které zničí vaši zeleninu

zelenina balená
Balení, které zničí vaši zeleninu

Jsou různé druhy balení. Dát okurku, nebo jinou zeleninu neprodyšně do igelitu, může jenom člověk, který má záměr, aby tato zelenina byla co nejrychleji zlikvidována. Což se taky spolehlivě děje. Nastoupí plísně a můžete zeleninu vyhodit.

Pokud už takovou zeleninu nakoupíte, ihned po příchodu domů ji vybalte. Ideální by bylo vybalit ji ještě v obchodě a čichem se přesvědčit, zda již není pokrytá plísní. 

Nejlepší zelenina je ta, kterou si vypěstujete sami na zahradě

Nejlepší zelenina je samozřejmě ta, kterou si vypěstujete sami doma. Víte, čím hnojíte, víte, jaké máte postřiky - zpravidla asi žádné, je perfektně vyzrálá na slunci. Tedy, chutí, obsahem, vitamíny, enzymy, naprosto nesrovnatelné. Proto důchodci upřednostňují zeleninu z vlastní zahrádky. Možná se tomu smějete, "pěstovat zahrádky „ v době "hromadné průmyslové produkce v zemědělství", ovšem jde o potravinovou soběstačnost a potravinovou bezpečnost obyvatelstva. V Rusku se na zahrádkách vypěstuje 51 % potravin. Tedy, nějaké evropské sankce těžko Rusko doženou k pláči. 

Vysoké záhony

Spíše ho doženou k plné potravinové soběstačnosti. V ČR se stále více používá ruský vynález - Vysoké záhony. Je to způsob, jak mít mnohem vyšší úrodu na malé ploše a celkem bez práce.

Hydroponické, aeroponické a akvaponické systémy

Na druhé straně Atlantiku, nebo i v Austrálii a podobně se ve velkém používají hydroponické, aeroponické a akvaponické systémy. Proběhla zemědělská revoluce. Lidstvo v Akvakulturních systémech pěstuje dnes mnohem více ryb, než vyloví v mořích, řekách a rybnících. 

Technologie potravinové soběstačnosti tedy postupují vpřed. Již nás předběhli Rusové i Američané, Čína i zbytek Asie. Evropa je naopak potravinově závislá na dovozu. "Kolabs přijde", říkají prepeři a připravují se na něj. "Vždyť stačí pád kurzu Eura a jídlo několikanásobně zdraží. Čemuž může velmi napomoci imigrantská krize, která zase hrozí zhroucením sociálního systému v Evropě".

Mnoho lidí se vrací k provozu zahrádek. Je to i zajímavé nejen přilepšení důchodu, ale i nalezení zábavy, zdravé psychiky a smyslu života v důchodu. Říkají: "Zahrada je 3. pilíř důchodového systému".  Doba se mění. Díky internetu i v ČR nastupují nové technologie.

U Prahy je v provozu 1. akvaponický skleník v ČR. Akvaponický systém 3 x 5 m může být velmi zajímavý z hlediska samozásobování potravinami rodinného domku.

Autor: Ing. Pavel Sýkora

Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Kurkuma
Potraviny, které zrychlí metabolizmus a odbourají tuk
Vysoké záhony. Jak na ně.
Zelenivové šťavy

Doporučené články