Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
3 tipy, jak zabránit vlastnímu syndromu vyhoření - ZSTYL.CZ

3 tipy, jak zabránit vlastnímu syndromu vyhoření

korková tabule
3 tipy, jak zabránit vlastnímu syndromu vyhoření

Lidský mozek je schopen podávat optimální pracovní výkon pouze 6 hodin – tzn. dvě třetiny pracovní doby. Zbylé 2 hodiny pouze přežíváme neb prokrastinujeme. Jak si ale pracovní dny zpříjemnit, když ještě u nás v Čechách nikdo nezavedl povinný poobědový spánek?

Krize po obědě…

Zajděte si místo kuchyňky alespoň jednou týdně na oběd ven, nejlépe na nějakou zahrádku, ale pozor – bez mobilu. Jak prosté. Možná se vám to může zdát jako banalita, ale opravdu se vrátíte z oběda plni sil, nabiti pozitivní energií a nadopováni vitamínem D.

V opačném případě si totiž mozek není schopen odpočinout. Mobil způsobuje to, že váš mozek stále aktivuje procesy vyhledávání či zpracovávání informací. Takže jestli máte po obědě ještě větší chuť usínat, pravděpodobně za to může i pravidelné sledování sociálních sítí.

Pracovní podmínky

Bolí vás určitá část těla při vykonávání práce? Uveďme si to na příkladu. Mnoho lidí si při práci s počítačem stěžuje na bolest v zápěstí. V tomto případě je nejvyšší čas požádat nadřízeného, neboť vám chybí nová podložka od myš. V dnešní době se vyrábějí už anatomicky tvarované nebo zdravotní podložky, které zamezují bolestem.


Dále si můžete zlepšit náladu třeba novými doplňky. I kancelářský box nebo korková tabule dokáže udělat radost. Zároveň vám pomohou lépe si zorganizovat čas a pracovní úkoly, vy budete mít díky tomu větší kontrolu nad odvedenou prací, a tudíž i více klidu.

krabicový pořadač

Sebevzdělávání a postup

Jestliže máte pocit, že se v zaměstnání necítíte tak, jak tomu bývalo dříve, zamyslete se nad tím, jestli není správný čas na změnu – a to v jakémkoliv slova smyslu. Nejprve pátrejte, jak se ve svém oboru dále rozvíjet, vymyslete nový projekt nebo pracovní postup a proberte vše se svým nadřízeným.

Pokud to však nepomůže, bude to třeba chtít zcela radikální změnu. Ať už formou povýšení nebo úplnou změnou zaměstnaní. Samozřejmostí jsou prokazatelné výsledky, které budete muset doložit. Každý je však schopen se ve své oblasti vypracovat a povýšení dodá elán hlavně vaší profesní i osobní sebedůvěře.

Kovový regál