Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Potrpíte si na krásné nehty? Nezapomínejte ani na ty na nohou - ZSTYL.CZ

Potrpíte si na krásné nehty? Nezapomínejte ani na ty na nohou

nehty
Potrpíte si na krásné nehty? Nezapomínejte ani na ty na nohou

Než skočíte do žabek a otevřených střevíčku, bude to ještě nějakou dobu trvat. To ale neznamená, že byste měla rezignovat na krásné a upravené nehty na nohou. Nezabere to zase tolik času - poradíme vám, jak na to.

S oprýskaným lakem na nehtech příliš parády nenaděláte, přitom běžná úprava vám zabere nějaký čas jednou do týdne, navíc - jak brzy zjistíte - je to příjemný relaxační rituál.

Začněte s příjemnou koupelí

Dopřejte jednou za čas svým nohám příjemnou lázeň, ideální je koupel doplnit zjemňující solí na nohy nebo pěnou do koupele s vám příjemnou vůní. Zhruba po čtvrt hodině můžete začít s pedikúrou - nehty budou měkčí a bude se vám s nimi lépe pracovat.

Co potom?

Pro zkrácení nehtů použijte nůžky nebo ideálně speciální kleštičky na nehty. S krácením to však nepřehánějte a ponechte 1-2 mm volného nehtu. Při manikúře buďte opatrná - i drobné oděrky a zranění pod nehty se dlouho hojí a jsou velmi nepříjemná. Pomocí pilníku (nejlépe skleněného) upravte nehty do požadovaného tvaru. Ne však do kulata jako na rukách, ale do rovna, aby vám nehty nezarůstaly. Pilujte nehty vždy jedním směrem, předejte tak třepení nehtů.

Důležitá je také výživa

Nehty ošetřete pečujícím olejíčkem nebo lakem. Ideálním řešením a také tajnou zbraní manikérek je lak na nehty Sililevo. Remineralizuje a obnovuje strukturu nehtů. Speciální kombinace přírodních složek laku zabezpečuje hydrataci nehtů, zvyšuje jejich pevnost, tvrdost i pružnost a také je chrání před nepříznivými vlivy prostředí. Účinnost přípravku Sililevo je klinicky ověřena při poškození nehtů i obnově oslabených nehtů.

Barvičky na konec

Posledním krokem je barevné lakování. Na jaro a léto jsou častým lákadlem pestrobarevné laky, které vyniknou v žabkách i letních střevíčkách s otevřenou špičkou. V zimě si často vystačíte s výživným olejem nebo lakem. Proč ale občas nevyzkoušet, které z barev se budou v létě zvlášť vyjímat? Dříve se říkalo, že na nehty nohou patří tmavší lak než na ruce, dnes však platí pravidlo jiné - pravidly se neřiďte a dejte prostor své fantazii a náladě. Pokud se však přesto rozhodnete pro tmavší odstín, rozhodně nezapomeňte použít podkladový lak, protože čím tmavší odstín, tím je větší šance, že na nehtech zanechá i po odlakování barevný nádech.