Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Kornout, aktovka a je to? Ale kdepak! Tady máte seznam školních potřeb pro prvňáčky - ZSTYL.CZ

Kornout, aktovka a je to? Ale kdepak! Tady máte seznam školních potřeb pro prvňáčky

aktovka
Kornout, aktovka a je to? Ale kdepak! Tady máte seznam školních potřeb pro prvňáčky

V září vypravíte svou milou ratolest do první třídy? Pak vás čekají velké nákupy. Ale nebojte se, příští rok to bude o trochu lepší. Teď je potřeba vytvořit základ – tak jdeme na to!

Školní potřeby pro prvňáčky: Co všechno bude potřebovat?

Před začátkem školního roku byste měli od školy dostat informace a požadavky na školní potřeby. Takže s nákupem učebnic a sešitů ještě vydržte. To další už ale klidně nakupujte:

Tip: Školní potřeby, hračky pro nejmenší, knihy, hry, kreativní sady i oceněné hračky a hry najdete na agatinsvet.cz

Nejdůležitější položkou na školním seznamu je samozřejmě školní aktovka nebo batoh. Vybírejte podle pevných, anatomicky tvarovaných zad a dostatečně širokých popruhů. Neměl by vážit více než 1 kg a měl by být vybaven bezpečnostními prvky. Zkontrolujte také, zda má vyztužené dno, dostatek přihrádek a komor a omrkněte, zda prošel nezávislými testy.

A do aktovky patří samozřejmě praktický penál. Školní penály pořídíte v mnoha variantách, a zda vyberete dvoupatrový či širší jednopatrový je jen na vašem vkusu. Nepodceňte ale jeho vybavení. V penálu by se měly nacházet tři měkké tužky č. 2, nelámavé pastelky, ergonomické pero, ořezávátko, guma a pravítko.

Sáček na tělocvik by měl obsahovat tenisky na ven, sálové tenisky s bílou podrážkou, teplákovou soupravu, tričko a kraťasy.

Sáček s přezůvkami

Výtvarný kufřík vybavený vodovkami, voskovkami, temperami, plastelínou, kelímkem na vodu, hadříkem, zástěrou, štětci, ostrými nůžkami s kulatou špičkou a lepidlem.

Sešity, desky, obaly a prvňáčci budou navíc potřebovat desky na písmenka a papírové hodiny.

Myslete dopředu!

Až vás bude vaše ratolest přemlouvat, že tu aktovku s pohádkovou postavičkou zkrátka musí mít, pokuste se ho usmlouvat ke kompromisu. Ano, školní pomůcky se musí líbit především dětem, které je budou každý den používat, ale pokud si nemůžete dovolit kupovat každý rok nový batoh s novou oblíbenou postavičkou, pořiďte raději nějaký univerzální, který se bude vašemu dítku líbit i za rok. Můžete ho vylepšit třeba nějakou dekorací, kterou můžete obměňovat.