Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Co si nezapomenout vzít s sebou na dobrodružné cesty? - ZSTYL.CZ

Co si nezapomenout vzít s sebou na dobrodružné cesty?

Oblečení
Co si nezapomenout vzít s sebou na dobrodružné cesty?

Venku je nevyzpytatelné počasí a vy se zrovna chystáte na tramp? Nevadí, nejste přece z cukru! Letní bouřky a přeháňky vás však mohou zastihnout kdekoliv, a proto je třeba se na ně připravit.

Dáme vám několik tipů, co si zabalit na dobrodružnou cestu.

Není nad pořádnou odreagovačku. Jak být „šik“ a přitom se nenechat překvapit nepřízní počasí? Udělejte si malý seznam věcí, které vám zaručí, že po vašem dobrodružství neonemocníte.

1) Stan, který něco vydrží

Základem trampu je mít s sebou kvalitní stan, který není potrhaný. Počasí vám může vyjít naprosto ideálně a vy si budete užívat romantické spaní pod hvězdami. V opačném případě vám přijde vhod kvalitní přístřeší, do kterého vám nebude „zatékat“.

2) Teplý spacák

I v přírodě si můžete odpočinout po náročném dni plném nachozených kilometrů. Pokud se v noci ochladí, rádi se schoulíte do spacáku. Raději si pořiďte spacák do mrazu a spěte na něm, než abyste se třásli zimou celou noc a vůbec si neodpočali. V pořádném spacáku ihned usnete a naberete síly na další den.

3) Sportovní oblečení

Část vašeho šatníku, kterou si většinou obléknete mnohem raději, než sako a podpatky. Ve vaší krosně by rozhodně neměly chybět dámské sportovní kalhoty a nepromokavá bunda. Jedete-li s přítelem, zabalte mu s sebou pánskou mikinu s kapucí, kterou vaše polovička ocení, zejména pokud se na noc ochladí. Když si mikinu nebude chtít vzít na sebe, můžete si ji půjčit vy!

Vždy s sebou mějte také rezervní tričko nebo tílko, ať se můžete převléci do suchého oblečení, jestliže vás neočekávaně překvapí bouřka. Partner pak jistě ocení bavlněnou košili s krátkým rukávem, ve které se bude cítit opravdu pohodlně.

4) Pláštěnka

Doplněk na cesty, který jsme všichni od malička nenáviděli. Postupem času však docházíme k závěru, že se bez ní v určitých situacích neobejdeme. Pláštěnku mějte vždy po ruce a neváhejte si ji vzít na sebe, jakmile začne pršet. Lepší to chvíli vydržet v igelitu, než pak složitě „v terénu“ sušit oblečení.

Co si nezapomenout vzít s sebou na dobrodružné cesty