Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Ořechy v medu – nervy v klidu - ZSTYL.CZ

Ořechy v medu – nervy v klidu

med
Ořechy v medu – nervy v klidu

Dnešní doba je plná stresu a nervozity. Ne každý to chce řešit v lékárně, ale existuje daleko chutnější recept na vylepšení nálady. Stačí zkombinovat dva čistě přírodní produkty – včelí med a ořechy. Určitě se budete cítit lépe, a ještě vám tato medicína bude chutnat. A pokud chcete tajně zahřešit, dejte si vanilkovou zmrzlinu a ozdobte si ji ořechy v medu. Je to sice kalorická bomba, ale chutná skvěle.

O blahodárných účincích medu věděly už naše babičky. Jedná se o sladidlo, které je lidskému organismu daleko prospěšnější než bílý cukr, působí protizánětlivě, antibakteriálně a obsahuje potřebné antioxidanty. Ořechy jsou bohatým zdrojem minerálů, vitamínům a také bílkovin. Propojení ořechů a medu je tak perfektní volbou nejen po dni plném problémů, ale třeba i naopak – jako základ dobré snídaně. Stačí si ořechy máčené v medu smíchat s bílým jogurtem a přidat si k němu trochu müsli, nebo si ořechy v medu přidat na rýžovou, kukuřičnou nebo pohankovou kaši.

S medem se dá zkombinovat hned několik druhů ořechů. Na nervy a stres asi nejlépe fungují ořechy vlašské, které díky obsahu omega 3 také působí pozitivně na srdce a cévy. Díky obsahu vitamínu B6, fosforu a lecitinu vlašské ořechy podporují duševní aktivitu a vyrovnanost. Vlašské ořechy v medu tak mohou být domácí první pomocí pro psychickou pohodu. Propojit lze také med a kešu ořechy, med a arašídy, med a para ořechy nebo med a lískové ořechy. Zvláštní pozornost si zasluhují také mandle v medu. Mandle obsahují velké množství flavonoidů, které mají preventivní účinek na onemocnění kardiovaskulárního systému, obsahují také hořčík, draslík vápník, vitamíny B2 a E, vlákninu a bílkoviny. Mandle také pomáhají rychle zasytit a jejich konzumace podporuje také správnou funkci imunitního systému. Med pozitivní vlastnosti mandlí ještě posiluje. Mandle i ořechy v medu najdete na webu www.meduska.cz.