Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Chcete jíst zdravě? Naučte se to! - ZSTYL.CZ

Chcete jíst zdravě? Naučte se to!

jídlo
Chcete jíst zdravě? Naučte se to!

Máte ponětí o tom, kolik energie přijímáte, když si dáváte jídlo v restauraci? Ne každý má trpělivost si zapisovat, kolik a čeho sní a vypije za den, jaké množství bílkovin, tuků a sacharidů obsahuje jejich strava a zda odpovídá jejich věku, pohlaví, zdravotnímu stavu a životnímu stylu. Navzdory tomu, že dva lidé mohou být stejně vysocí a vážit stejně, ten, který pracuje fyzicky, potřebuje jiný přísun energie než ten, který pracuje duševně.

Co byste měli dělat pro správné stravování?

Pravidelnost je klíčová pro zdravé stravování. Měli byste jíst nejméně pět menších a vyvážených porcí každý den, a to v podobnou dobu. Poslední porce by měla být konzumována nejméně 2 hodiny před spaním. Hladovění není způsob, jak zhubnout a zlepšit zdraví, ale může vést k podvýživě a paradoxně i k nadváze a obezitě.

Složení stravy je také důležité. Tělo potřebuje optimální podíl bílkovin, sacharidů a tuků, aby mohlo správně fungovat, a pravidelný přísun minerálů a vitamínů, aby imunita pracovala bez problémů. Je také důležité, abyste se dostatečně pohybovali, ideálně venku, a měli dostatek kvalitního spánku. Je nutné pít neslazené nápoje, ideálně čistou vodu, neslazené čaje, minerální vody a podobně. Alkohol by měl být konzumován pouze výjimečně a v malých množstvích.

DietFreshMenu – vaše první pomoc pro zdravou stravu

Mnoho z nás má představu, že zdravá strava nemůže být chutná, což je mylné. Odborníci na správné stravování umějí připravovat jídla, která nejenže jsou zdravá, ale také velmi chutná. Například společnost DietFreshMenu ze Zlína připravuje až pět porcí jídla denně z prvotřídních a čerstvých surovin. Vybrané pokrmy si můžete nechat dovéztv krabičkách, nebo si je můžete osobně vyzvednout v Brně. DietFreshMenu své klienty zásobuje na Moravě a v okolí Bratislavy. Vyzkoušejte je.