Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Snižte své výdaje za elektřinu na minimum - ZSTYL.CZ

Snižte své výdaje za elektřinu na minimum

elektřina
Snižte své výdaje za elektřinu na minimum

Snížení spotřeby elektřiny v domácnostech je poměrně horkým tématem. Každý touží po pohodlí, ale zvyšující se ceny energií jsou odstrašující. Co tedy udělat pro to, abyste si žili jako v bavlnce, ale zároveň snížili výdaje za elektřinu na minimum? Zamyslete se nad svými návyky a udělejte několik krůčků, které přispějí k tomu, že na energiích ušetříte.

Studujte pravidelně svůj elektroměrový rozvaděč

O tom, jak vysoká je vaše spotřeba elektřiny, vás informuje elektroměrový rozvaděč. Rozhodně neuškodí, pokud do něj čas od času nahlédnete a zjistíte, kolik elektřiny vlastně spotřebováváte. Nic vás totiž k šetření elektřiny nepovzbudí tolik, jako když si uvědomíte, že čísla na elektroměru stoupají s každou rozsvícenou lampičkou a zapnutou televizí.

Raději byt dvakrát zkontrolujte ať zbytečně nesvítíte

Právě svícení je kamenem úrazu mnoha českých domácností. Zhasínáte za sebou pokaždé, když odejdete z dané místnosti? Důsledně kontrolujete, že při vašem odchodu nesvítí v bytě žádné lampičky ani jiná světla. Nesviťte zbytečně a raději byt před odchodem dvakrát projděte. Přestože stolní lampy jsou praktické a elegantní a mnohem úspornější než obrovské lustry s několika žárovkami, je zbytečné, abyste je nechávali rozsvícené v době vaší nepřítomnosti.

Pozor na nabíječky

Zvýšenou pozornost ale věnujte i zapojeným nabíječkám, které nic nenabíjejí. Sice se jedná o haléře, ale víte, co se říká. Spořte korunku ke korunce a budete mít hotové jmění. Díky důslednému vytahování nabíječek ze zásuvek se vám doma nebudou nikde povalovat žádné zbytečné kabely.

Žijte si pohodlně, ale přesto snižujte svou spotřebu elektřiny s pomocí několika snadných triků. Nenechávejte zbytečně svítit v místnostech, které opouštíte a to, že jsou světla vypnutá, kontrolujte i před každým odchodem. Rovněž si hlídejte nabíječky. Pokud nic nenabíjejí, vytahujte je důsledně ze zásuvek.

Zdroj obrázku: Madhourse / Shutterstock.com