Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Jak si vyhřát zimní zahradu - ZSTYL.CZ

Jak si vyhřát zimní zahradu

zimní zahrada
Jak si vyhřát zimní zahradu

Kdo má zimní zahradu je šťastlivec. Není snad nic romantičtějšího a praktičtějšího než právě ona. Představte si ratanový nábytek, ranní kávu, posezení s návštěvou nebo koutek na hraní pro děti.


Zahrada je sice zimní, ale rozhodně vám v ní zima být nemusí. Základem je sice kvalitní zateplení, ale bez pořádného topidla se stejně neobejdete.

Sálavé topidlo je ideální

Existuje řada topidel, ale prim do zimní zahrady hrají ta sálavá. Pro jejich použití hovoří hned několik faktorů – teplo poskytují téměř ihned, jsou vhodné i do větších prostor, neohřívají okolní vzduch, ale osoby a předměty (jsou tedy maximálně efektivní), vyzařují infračervené záření, které má pozitivní účinky na zdraví. Stejně jako záření od slunce nastartovává teplo jdoucí ze sálavého topidla ozdravné procesy v těle. Také pomáhá zmírňovat bolest, bojuje s řadou chronických onemocnění či zlepšuje průtok krve a uvolňuje svalové napětí.

Mezi vhodná sálavá topidla patří sálavé topné panely, infrazářiče či karbonové zářiče. Velmi oblíbené jsou zvláště infrazářiče, kvůli své nižší pořizovací ceně. Karbonové zářiče zase naopak přinášejí úsporu během provozu.

jak si vyhrat zimni zahradu 1

Tip: každé topidlo by mělo splňovat bezpečností normy. Vybírejte proto pouze kvalitní přístroje. Zaměřte se na bezpečnostní prvky v podobě ochrany proti přehřátí a převrácení. Již téměř standardem je vestavěný digitální termostat, dálkové ovládání či technologie 3D sálání.

Halogenové zářiče

O teplo v zimní zahradě se postarají také výkonná halogenová topidla. Jedná se o zářiče složené s halogenových trubic, které mají vysokou povrchovou teplotu. Díky tomu poskytnou příjemné teplo i při mrazivých dnech.

Vyhřívací deka

Doma byste určitě měli mít vyhřívací deku. Bude se vám hodit nejen při sezení v zimní zahradě nebo kdykoli, když vám bude zima. Pomůže i ve chvíli, kdy budete mít nějaký zdravotní problém. Zahřát se v ní při nejrůznějších zánětech či bolestech zad a svalů bude k nezaplacení. Využít ji lze také k předehřátí postele.