Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Víte, jaký je rozdíl mezi levným a drahým tyčovým vysavačem? - ZSTYL.CZ

Víte, jaký je rozdíl mezi levným a drahým tyčovým vysavačem?

vysavač
Víte, jaký je rozdíl mezi levným a drahým tyčovým vysavačem?

Pokud vybíráte nový vysavač, díváte se určitě po technických parametrech, jako je výkon, třída filtrace a příslušenství, které k vysavači dostanete. Je tu ale ještě jeden parametr, který o pořízení nového vysavače rozhoduje a tím je jeho pořizovací cena.

Základ je stejný

S vysavači je to stejné jako s kteroukoliv jinou technikou. Svůj účel splní levný i drahý tyčový vysavač. Levným tyčovým vysavačem vysajete, máte uklizený byt a můžete s ním být spokojeni. Drahý tyčový vysavač vám prokáže stejnou službu – vysajete s ním koberce i tvrdé podlahy.

Kvalitní tyčový vysavač nabídne lepší zážitek

Z vysávání však uděláte úplně jiný zážitek. Nejen, že úklid bývá často kvalitnější, ale také rychlejší a nestojí tolik námahy. A v čem se levný a drahý vysavač tak zásadně liší? První velký rozdíl bývá ve výbavě vysavače. U levnějších tyčových vysavačů většinou nenaleznete nic víc než základní rotační hubici, případně ještě malou štěrbinovou hubici nebo hubici na matrace.

Vysavače 2v1

Někdy jsou tyto vysavače ve stylu 2v1 a z velkého tyčového vysavače můžete vyjmout menší ruční vysavač. Drahé tyčové vysavače mají oproti tomu mnoho různých nástavců a hubic, se kterými vám půjde úklid lépe od ruky. Kromě základní rotační hubice zda můžete najít třeba speciální hubici na tvrdé podlahy, malý rotační kartáč, který je ideální například na vysává matrací a čalouněného nábytku a celou řadu mini hubic, se kterými můžete vysávat všechny povrchy.

Ruční vysavač pokaždé po ruce

Ani o menší ruční vysavač vhodný na vysávání menších prostor u dražších vysavačů nepřijdete. Při odpojení dlouhé trubky můžete mít i z drahého vysavače menší a kompaktnější ruční vysavač.

vite jaky je rozdil mezi levnym a drahym tycovym vysavacem 1

Konstrukce a zachytávání nečistot se také liší

Další podstatný rozdíl bývá v konstrukci tyčového vysavače a ve způsobu, jak odlučují a zachytávají nečistoty. Levnější vysavače mají pouze sítko, které chrání skládaný filtr. Sítko separuje hrubé nečistoty, nedokáže ale zabránit zanesení skládaného filtru jemným prachem. Vysavač se zaneseným filtrem ztrácí sací výkon. Filtry je proto častěji nutné čistit a nebo vyměnit, což sebou nese dodatečné náklady za nákup nových filtrů. Drahé vysavače mají špičkové multicyklonové odlučovače, které dokáží většinu jemných částic odloučit ještě předtím, než se prach dostane na filtr a ten není tak namáhaný.

HEPA filtr ocení alergici

HEPA filtry pak pouze dočišťují výstupní vzduch a zajišťují nejvyšší třídu filtrace, která je vhodná i pro alergiky. U dražších tyčových vysavačů bývají filtry často omyvatelné a vydrží vám po celou dobu životnosti vysavače. Neméně důležitá je u tyčových vysavačů i kvalita baterie. Ta určuje, jak dlouho vysavač vydrží vysávat a jak silný bude jeho sací výkon. U levnějších vysavačů se spolu s kapacitou baterie snižuje i sací výkon během vysávání.

U levnějších i dražších tyčových vysavačů je možné přepnout mezi více stupni sacího výkonu. Čím vyšší stupeň výkonu na vysavači zapnete, tím kratší dobu vám vysavač vydrží vysávat. To vše určuje pořizovací cenu vysavače. A také samozřejmě značku.

Platí se jen za značku?

Za jméno se platí… A nejen za jméno, větší a spolehlivé značky vám jsou schopny nabídnout servis a náhradní díly i 10 let po pořízení vysavače. Nakonec to ale vše závisí pouze na tom, kolik chcete a jste ochotni do vysavače investovat. A malá rada na závěr – pokud si nejste jisti výběrem vysavače, nechte si vysavače předvést nebo je vyzkoušejte v kamenné prodejně. Jednoduše pak poznáte, je nejen výkon konkrétního vysavače, ale také zda se jedná o kvalitní a sofistikovaný stroj, se kterým vám půjde úklid od ruky a bude s ním radost vysávat.