Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Proč zvolit kombinaci tepelného čerpadla a fotovoltaiky? - ZSTYL.CZ

Proč zvolit kombinaci tepelného čerpadla a fotovoltaiky?

fotovoltaika
Proč zvolit kombinaci tepelného čerpadla a fotovoltaiky?

Bydlíte v rodinném domě a chcete snížit účty za energie? V tom případě byste měli začít přemýšlet o pořízení tepelného čerpadla, který nejefektivněji dokáže využít solární energii z domácí fotovoltaické elektrárny.

Jaké jsou hlavní výhody systému tepelného čerpadla s fotovoltaikou?

- Vysoké úspory za energie až 80 %.
- Možnost využití státní dotace až 170 000 Kč.
- Vysoká návratnost investice do 12 let.
- Bezúdržbový systém, který je jednoduchý na obsluhu.
- Nejzelenější varianta pro váš dům.

Vyplatí se fotovoltaika během celého roku?

Fotovoltaická elektrárna se postará o napájení veškerých spotřebičů v domě, svícení i ohřívání užitkové vody. I během zimních měsíců, kdy je slunečných dnů méně, vám elektrárna ušetří značné náklady. Pokud vysvitne slunce, zvládne fotovoltaika vyprodukovat během velmi krátké doby dostatek kW pro celou domácnost. V létě naopak budete mít energie pravděpodobně přebytek a budete moci elektřiny ukládat na později nebo prodávat do distribuční sítě.

Jak nejlépe naložit s vlastní elektřinou? Pomocí tepelného čerpadla!

V průběhu dne, kdy je sluneční záření nejsilnější, je obvykle spotřeba elektřiny v domě nejnižší. Tento nesoulad chytře vyřeší tepelné čerpadlo, které bude přes den domácnost vytápět a zároveň ohřívat vodu v bojleru nebo i v akumulační nádrži. V létě, kdy není potřeba topit a nemáte chuť na dlouhé horké koupele, můžete tepelné čerpadlo využít na chlazení interiéru nebo ohřev vody v bazénu. To vše s minimálními náklady.

proc zvolit kombinaci tepelneho cerpadla a fotovoltaiky 1

Chytré nakládání s energií zajistí řídící systém TENGEO

Solární elektrárna s tepelným čerpadlem bez řídícího systému postrádá smysl. Tengeo je inteligentní aplikace, která hospodárně distribuuje solární energii tam, kde je potřeba. Pokud je elektřiny nadbytek, systém se postará o ohřev vody v bojleru nebo v akumulační nádrži, kde na vás energie v podobě teplé vody počká na pozdější využití. Tengeo je jako váš sluha, který se za vás postará o vytápění a efektivní využití vlastní energie.

S investicí vám pomůže státní dotace

Myslíte si, že investice do solárního systému s tepelným čerpadlem je moc nákladná? Díky státní podpoře můžete ušetřit až 170 000 Kč. Program Nová zelená úsporám je určena pro majitele rodinných domů, kteří se snaží zvýšit svou energetickou soběstačnost. Žádost o dotaci a veškerou potřebnou dokumentaci a povolení vám zajistí společnost Tenaur, která je předním dodavatelem tepelných čerpadel u nás. Obraťte se na profesionáli, kteří mohou nabídnout více než 23 let zkušeností na trhu.