Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
4 tipy, jak úspěšně cvičit v pohodlí domova. Bez výmluv - ZSTYL.CZ

4 tipy, jak úspěšně cvičit v pohodlí domova. Bez výmluv

cvičení
4 tipy, jak úspěšně cvičit v pohodlí domova. Bez výmluv

Rozhodli jste se do svého denního programu zařadit pravidelné cvičení? Skvěle. Pokud se vám v pochmurných dnech nechce běhat venku, nevadí. Poradíme vám, jak si zlepšíte kondičku v pohodlí domova.

 

1. Najděte si prostor na cvičení

Než se pustíte do cvičení, rozhlédněte se po bytě a odpovězte si na následující otázky:

- V jaké části bytu se cítím nejlépe?
- Kde mě nebude nikdo rušit?
- Kde budu mít dostatek prostoru?

Na vašem ideálním místě si rozložte podložku a připravte si pomůcky na cvičení. Takové zázemí zde můžete mít klidně celý den. Kdykoliv cítíte, že při práci ztrácíte pozornost, jděte se protáhnout. Pomůže vám i rychlá desetiminutovka.

2. Zvolte vhodné vybavení na cvičení

Nebojte, nemusíte si kupovat rotoped ani běhací pás. Tyto pomocníci stejně nakonec skončí jako věšák na oblečení. Při cvičení si vystačíte s věcmi, které už máte doma. Jaké to jsou?

- Místo pěnového bločku použijte knihy.
- Bedra (například při józe) si podložte dekou nebo polštářem.
- Namísto činek vemte do rukou naplněné lahve vodou.
- Potřebujete se opřít? Využijte židli nebo stůl.
- Posilovací cviky provádějte opření o hranu postele.

3. Převlékněte se do sportovního oblečení

Přiznejme si, že na home office jsme všichni trochu zlenivěli. Oběd vaříme ještě v pyžamu a pracovní e-maily vyřizujeme v teplákách. Na cvičení si tepláky klidně oblékněte, ale rozhodně ne ty, ve kterých pracujete. Nejen vaše mysl, ale i tělo potřebuje signál ke změně. Na sport jsou ideální sportovní legíny. Jsou pružné, prodyšné a dopřejí vám maximální volnost v pohybu. Nezapomínejte ani na sportovní podprsenku. Narozdíl od té klasické drží prsa pevně na svém místě, nezpůsobuje otlaky a umožňuje pokožce volně dýchat. I při cvičení doma se zpotíte. Proto je nezbytné mít kvalitní oblečení, které odvádí pot od těla.

4. Cvičte pravidelně a bez výmluv

Cvičení by pro vás nemělo být povinností. Naopak. Je to odměna po celém dni u počítače. Radost z pohybu. Čas, který věnujete jen sami sobě. Nenuťte se do pohybu, ale také si nehledejte zbytečné výmluvy. Raději se zamyslete, proč jste se do cvičení pustili. Chcete mít do jara perfektní kondici, vypadat skvěle v plavkách nebo zhubnout přebytečná kila? Vizualizujte si, jak bude vypadat vaše budoucnost, až dosáhnete svých cílů. Těch pár minut námahy za to stojí, co říkáte?

Každá fyzická aktivita má blahodárný vliv na naše tělo i duši. Zvyšuje imunitu, redukuje stres, zlepšuje spánek a dělá nás šťastnějšími. A přesně to v dnešní době všichni potřebujeme.