Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
CBD - úleva od bolesti pro pacienty se zeleným zákalem - ZSTYL.CZ

CBD - úleva od bolesti pro pacienty se zeleným zákalem

CBD
CBD - úleva od bolesti pro pacienty se zeleným zákalem

Zrak je pro člověka nejdůležitějším smyslovým orgánem, jelikož s jeho pomocí vnímáme 80 % všech informací. O své oči bychom tak měli patřičně pečovat, abychom viděli co možná nejlépe. Každý člověk, tedy i ten, který nepozoruje žádné problémy se zrakem, by měl alespoň jednou za dva až tři roky podstoupit preventivní prohlídku u očního lékaře. Jedině tak může dojít ke včasnému zjištění nějakých zdravotních potíží a tím pádem i k zahájení jejich léčby.

Lidské oko může postihnout celá řada vad nebo onemocnění, mezi které patří například tupozrakost, krátkozrakost nebo šedý či zelený zákal. Zelený zákal neboli glaukom patří mezi závažné onemocnění oka, při kterém dochází k postupnému odumírání nervových vláken zrakového nervu, což vede k postupné slepotě. Dnešní medicína nedokáže glaukom úplně vyléčit. Včasnou diagnostikou a léčbou je však možné odumírání zrakového nervu zastavit a zabránit úplnému oslepnutí.

Jaký vliv má CBD při léčbě zeleného zákalu?

Glaukom se projevuje velkým nitroočním tlakem, který dokáže kanabidiol snížit a tím pacientům ulevit od bolesti. V lidském oku se nachází kanabinoidní receptory, díky nimž může CBD olej působit i jako prevence proti šíření nemoci. Také potlačuje nevolnost a zvracení, které v mnoha případech zelený zákal doprovází. Kanabidiol má na tělo spoustu dalších příznivých účinků, o kterých si můžete přečíst například zde.

Aby byl CBD olej při léčbě účinný, je nutné ho užívat dlouhodobě a hlavně pravidelně. Nemusíte mít strach, že byste si na něm vytvořili závislost, jako například na THC, jelikož na rozdíl od něj CBD není návykové, a tak ho můžete bez obav užívat každý den.

CBD také neprovázejí téměř žádné nežádoucí účinky. Zcela výjimečně se může objevit sucho v ústech, únava, průjem nebo nízký krevní tlak. Z tohoto důvodu se doporučuje začít s nižší denní dávkou kanabidiolu a postupně ji zvyšovat, pokud se neobjeví žádné vedlejší účinky. O přesném způsobu aplikace tohoto přípravku se můžete poradit s jeho prodejcem, kterým je například obchod Cibdol.