Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Mikroskopy nejen pro vědce - ZSTYL.CZ

Mikroskopy nejen pro vědce

dalekohled
Mikroskopy nejen pro vědce

Mikroskopy slouží hlavně k vědeckým účelům. Nejrůznější instituce, pracoviště, školy ale i jednotlivci mají dnes možnost výběru ze široké škály tohoto sortimentu. Existují mikroskopy nejrůznějších velikostí, konstrukcí a dalších parametrů. Vesměs se jedná se o špičkové produkty předních světových výrobců.

Mikroskopy se rozdělují nejen podle výrobců, ale také podle dalších kritérií. Jedním z nich je konstrukce, která dělí mikroskopy na biologické, stereoskopické a různé další druhy převážně speciálních mikroskopů, jako jsou metalografické, polarizační, fluorescenční, monokulární, binokulární, trinokulární nebo digitální mikroskopy. Vedle laboratorních mikroskopů si můžete pořídit i mikroskopy dětské a studentské. Můžete tak využít této příležitosti k podchycení zájmu vaší ratolesti o přírodu nebo konkrétně o biologii.

Pokud se vaše dítě chce tomuto koníčku věnovat, není lepšího dárku, než je kvalitní dětský mikroskop. Skvělým tipem na dárek je digitální mikroskop DO Smart 2MP, což je malý praktický mikroskop vhodný právě pro děti. Jeho zvětšení je u elektronické verze až 200x a jeho výhodou je možnost připojení na počítač. Práce s tímto pohotovostním digitálním počítačem je velmi jednoduchá. Můžete ho držet v ruce nebo ho upevnit na malý kovový stativ, který je součástí balení. Princip sledování je takový, že pozorovaný objekt umístíte na sklíčko, pod něž položíte čistý bílý papír. Tak můžete pozorovat a prohlížet si detaily sledovaného objektu několikrát zvětšené, nebo si pořizovat obrázky či dokonce nahrávat film.

Tento mikroskop je vhodný i pro učitele biologie, nebo sběratele brouků, zrovna tak ale i pro profesionální odborníky. Malým dětem je určen také Mikroskop Bresser Biotar DLX, zvětšující 300-1200x. Je to velice jednoduchý biologický mikroskop, který dětem umožní pronikat do tajů mikrosvěta. Díky osvětlení sledovaného objektu žárovkou či denním světlem pomocí zrcátka, je obraz ostrý a kontrastní. Mikroskop je zabalen v přenosném kufříku, ve kterém vaše dítě najde ještě řadu užitečných věcí, od malé Petriho misky, přes zkumavky, lupu až po skalpel.

Zkoumání mimo laboratoř

Kouzlo zkoumání a bádání si lze užívat i mimo laboratoř. Pokročilé dalekohledy toho umožní sledovat mnohem více, než si mnozí myslí. Ne každého láká návštěva přírody ve dne a obzvláště ne ty, kteří si dali a cíl pozorovat noční zvěř nebo monitorovat přítomnost jiných osob, k podrobnému sledování okolí v noci slouží kvalitní noční vidění, které přinese perfektní viditelnost i za opravdu černé noci.