Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Dalekohledy nové generace - ZSTYL.CZ

Dalekohledy nové generace

teleskop
Dalekohledy nové generace

Milovníci přírody se mohou těšit z moderní technologie nových čočkových dalekohledů. Zřejmě každý z nás pamatuje dalekohled, který našel jako malé dítě u prarodičů na půdě.

Klasický dalekohled, který vám umožnil v detailech pozorovat vzdálenou činnost rodinného příslušníka na zahradě nebo poletujícího motýla či poskakující veverku na stromě. Ať je tomu, jak chce, dnešní doba je poněkud modernější a dalekohledy jsou o dost lehčí. Navíc je s nimi o dost snazší manipulace. V přírodě na posedu, kde chcete sledovat divokou zvěř, by vás starý dalekohled už zřejmě neuspokojil. Je to tím, že je příliš těžký a vy po čase jeho strnulého držení, cítíte i bolest rukou.

Novodobé dalekohledy s odlehčenou konstrukcí přinesou úlevu

Jejich efekt přiblížení je tu podtržen o křišťálově čistý a průzračný obraz díky antireflexní vrstvě. Žádné odlesky, odrazy ani jiné rušivé elementy ve svém drobnohledu neuvidíte, jen skutečnost. Nespornou výhodou, která se uplatní zejména tam, kde nechcete dalekohled držet v ruce, je možnost využití stativu. Díky němu je souprava dalekohledu atraktivnější i z hlediska bezchybného použití. Řadu nových dalekohledů je možno využít, i když majitel nosí brýle. Nic mu nebrání pohledu do dalekohledu a sledování přírody stejně jako člověku bez brýlí. Pokud máte přece jenom pocit, že špatně vidíte, vyčistěte si objektiv. Součástí dalekohledů jsou i čistící utěrky, což je skutečně praktické.

Až osminásobné zvětšení bude bavit vás i děti

Možná zrovna máte doma vědátora, kterému už nestačí promítačka hvězd na strop a touží po něčem jedinečném. V rozšířené nabídce mimo dalekohledů, najdete i teleskopy, které vám přiblíží noční oblohu v jedinečném kouzlu okamžiku. Vůbec nevadí, že jste v astronomii amatérem, složit ho dokážete úplně sami bez pomoci. Pyšní se snadnou montáží a mohutným hliníkovým stativem. Výhodou je, že nemusíte čekat na noční oblohu. Dívat se s ním dá i za bílého dne, ale je pravda, že noční vidění je větším zážitkem už jen z toho důvodu, že je intimnější atmosféra.