Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Oblékání pro váš typ těla: Je to jednodušší, než myslíte - ZSTYL.CZ

Oblékání pro váš typ těla: Je to jednodušší, než myslíte

oblékání
Oblékání pro váš typ těla: Je to jednodušší, než myslíte

Bojíte se šaten a snažíte se o oblečení? Pak možná nekoupíte pro svůj typ těla. Nespočet lidí si nevšímá skutečnosti, že existují individuální styly oblečení, které by mohly vypadat skvěle pro jeden typ těla, ale nesedí nebo nemají stejný účinek na jiný typ těla.

 

Jak určujete typ těla? Typ těla je obrys vaší struktury, takže porozumění vašemu typu těla pomáhá při hledání oblečení, které vyhovují vašemu tělu a odpovídají vaší osobnosti ve stylu. Chcete si vybrat oblečení, které zlepší vaši krásu a bude správně sedět na proporcích těla. Krátké, vysoké, štíhlé, křivé, atletické atd. nehrají faktor na vašem těle. Jsou to vaše části těla a vaše genetika, které to dělají. Každý z nás má odlišný tvar, přesto náš typ těla zahrnuje mnohem víc.

Chcete-li usnadnit oblékání, musíte znát styly, které vypadají dobře na vaše tělo a přizpůsobit vzory, aby vám váš styl vyhovoval. Jde o to, že pokud se cítíte skvěle a sebevědomě v tom, co máte na sobě, budete vypadat skvěle!

Než budete moci oblékat svůj typ těla, musíte určit, jaký je váš typ těla. Podle typu těla existuje pět hlavních kategorií: rovný, přesýpací hodiny, jablko, hruška a trojúhelník. Tělový make-up každého se bude lišit tvarem a velikostí, ale těchto pět typů je začátkem objevování toho, jak se oblékat do tvaru těla. Jakmile pochopíte tvar vašeho těla, nalezení kousků, které lichotí vaší postavě, bude to přirozené.

Znát tvar těla

Při oblékání těla je třeba pochopit tři zásadní měření: ramena, pas a boky. Rozdíl mezi těmito měřeními určuje tvar vašeho těla. Když znáte tvar svého těla, bude klíčem k lichotivosti vaší postavy zdůraznění těchto křivek vyvážením proporcí a vytvořením svislých čar.

Typ přímého těla

Typ přímého těla se určuje, když je pas přibližně stejný jako boky a ramena. Rovný typ těla je někdy označován jako „chlapecký“ typ těla. U rovného typu těla budete chtít zvýraznit pas přidáním objemu na horní a dolní část, abyste rozbili svoji siluetu. Klíčové kusy, které by zdůrazňovaly tento typ těla, jsou fit, sukně, kalhoty se širokým stehnem a vrcholy peplum.

Typ těla přesýpacích hodin

Typ těla přesýpacích hodin je definován, když jsou rozměry kyčle a poprsí téměř stejné velikosti a pas je užší. Tvary přesýpacích hodin bývají nahoře a dole zakřivené. S tvarem přesýpacích hodin si chcete zahrát, své křivky zvýrazníte svou velikostí.

Typ těla Jablko

Tvar jablka je postava, když máte výraznější horní část těla ve srovnání s dolní částí těla. U typu těla jablka máte obvykle široká ramena a výraznější poprsí. Proto by se mohlo zdát, že se kolem břicha shromáždí hmotnost. Při oblékání tvaru jablka si přejete zvýraznit ramena a nohy a minimalizovat zaměření na vaše bránice. Klíčovými kousky, které pomohou zvýraznit typ těla jablek, jsou směnné šaty, kabáty, tuniky, dramaticky dlouhé rukávy a maxi šaty.

Typ těla hrušky

Obvykle jsou vaše zadky a stehna významnější než vaše horní část těla, ramena jsou úzká a boky jsou plnější. S tělem ve tvaru hrušky můžete vytvořit iluzi postavy přesýpacích hodin, pokud se oblékáte správně. Když zakrýváte hrušku, musíte najít rovnováhu. Klíčové kusy, které zdůrazňují tento typ těla, jsou pravidelné nebo větší dvoudílné sady, bundy, sukně řady A a kalhoty se špičatým výstřihem.

Typ těla trojúhelníku

Typ těla trojúhelníku je nej atletičtější typ těla. Vaše ramena jsou širší než vaše boky. S trojúhelníkovou postavou chcete vylepšit a přidat definici svých boků a vytvořit křivky tak, že oko upnete do pasu a boků. Klíčové kusy, které zdůrazní tento typ těla trojúhelníku, jsou hubené džíny, plná sukně, výstřihy a dlouhé vesty.

Závěrečné myšlenky

Existuje spousta informací o oblékání vašeho těla, ale mít obecnou představu o typu vašeho těla a o tom, jaké styly a trendy budou pro vaši postavu fungovat, je užitečné pro pohodlné oblékání pro váš typ těla a cítíte se krásně a sebevědomě. Oblečení, které zvýrazňuje všechna správná místa na vašem těle, by Vám dodalo vzestup důvěry!