Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Zkuste letní menu od šéfkuchařů Marcela Ihnačáka a Miroslava Vrábela - ZSTYL.CZ

Zkuste letní menu od šéfkuchařů Marcela Ihnačáka a Miroslava Vrábela

kuchaři
Zkuste letní menu od šéfkuchařů Marcela Ihnačáka a Miroslava Vrábela

Představujeme slavnostní tříchodové letní menu, na kterém spolupracoval populární šéfkuchař Marcel Ihnačák s šéfkuchařem Aqualandu Moravia Miroslavem Vrábelem. 

Pálavské víno, pažitkové brambory, pečený králík, medvědí česnek, jahodová pěna. Tyto a mnohé další ingredience tvoří základ květnového menu, které v souladu s přírodou, počasím, regionem i chuťovými pohárky připravil šéfkuchař Aqualandu Moravia Miroslav Vrábel ve spolupráci s populárním šéfkuchařem Marcelem Ihnačákem. Na míru vytvořené recepty na polévku, hlavní chod i dezert můžete vyzkoušet doma a pak je přijít ochutnat do restaurace Imperium Restaurant.

Medvědí česnekový krém (4 porce)

1 cibule
200g másla
120g hladké mouky
1l domácího zeleninového vývaru
150 ml smetany 33%
100g medvědího česneku

Oloupanou cibuli nakrájíme najemno, orestujeme na másle a zaprášíme moukou, kterou orestujeme. Vzniklou cibulovou zásmažku zalijeme zeleninovým vývarem a rozšleháme metličkou. Zásmažku je potřeba důkladně provařit. Po odstavení z ohně zjemníme smetanou a vložíme nasekaný medvědí česnek, dochutíme solí, pepřem a muškátovým oříškem. A můžeme podávat. Na polévce je velmi zajímává síla česneku a zároveň jemnost smetany. Takto skvělé polévky docílíme jedině při použití domácího zeleninového vývaru, bez něj to nebude fungovat.

Králík pečený na bílém pálavském víně s estragonovou zeleninou a pažitkovými brambory (4 porce)

1 králík
1 velká cibule
2 mrkve
2 petržele
½ menší bulvy celeru
Sůl
Pepř černý čerstvě mletý
2 snítky estragonu
2 dcl Bílého vína z Mikulovské podoblasti

Na brambory:
1 kg brambor
200 g másla
Sůl
Pažitka

Očištěnou kořenovou zeleninu nakrájíme na hranolky 1x4 cm a cibuli na proužky. Vložíme do pekáče, přidáme osoleného a opepřeného králíka. Podlijeme vínem a zasypeme nasekaným estragonem. Přiklopíme a vložíme do trouby na 160°C, 35 minut. Poté odkryjeme, králíka otočíme a dopečeme 10 minut na 180°C.

Omyté a oloupané brambory uvaříme v osolené vodě do měkka a scedíme. Máslo vložíme do rendlíku a mírném ohni necháme pozvolna přepustit. Přepuštěním se nám oddělí tuk od zbytků mléka. Takto upravené máslo vlijeme do připravených brambor, přisypeme na jehličky nakrájenou pažitku, dochutíme solí, čerstvě mletým pepřem a pošťoucháme.

Dovařené jídlo můžeme podávat. V žádném případě nesmíme zapomenout na zeleninu, konkrétně na výpek se silou vína. K němu se skvěle hodí máslová chuť brambor a úžasné doplnění intenzivní vůní estragonu, který jídlu dodá jiný rozměr!

Jahodová pěna se šumivým vínem a domácí sušenkou (4 porce)

300g čerstvých jahod
200g cukru moučka (podle chuti a sladkosti jahod)
1 dcl šumivého vína
1 dcl smetany 33%
1 plátek želatiny
Jahody na dozdobení

Na sušenky:
1 vejce
100g cukru krystal
1 vanilkový cukr
80g drcených ořechů
80g plátkových mandlí
150g mouky hladké
0,2 cl mandlového likéru Amaretto

Jahody omyjeme a zbavíme lístků, překrájíme je na poloviny a zasypeme moučkovým cukrem, aby pustily šťávu a změkly. Poté zalijeme šumivým vínem a rozmixujeme. Smetanu mírně našleháme, aby zůstala napůl tekutá, poté přimícháme do rozmixovaných jahod. Želatinu necháme nabobtnat v trošce vody a zahřejeme na mírném ohni tak, aby nepřišla k varu. Rozpuštěnou želatinu přimícháme do jahodové směsi. Rozdělíme do sklenic a dáme do chladu ztuhnout.

Vejce s cukrem vyšleháme do pěny, přimícháme ořechy, mandle, mouku a likér Amaretto. Vše důkladně promícháme, vznikne nám pevnější, ale lepivé těsto, které vyklopíme na pomoučenou plochu a vypracujeme šišku. Takto vypracovanou šišku vložíme na pečící papír a dáme péct na 180°C 25 minut. Po vytažení z trouby šišku rozkrájíme na plátky asi 1 cm silné, které dopečeme při 150°C cca 10 minut.

Vychlazenou ztuhlou pěnu dozdobíme čerstvými jahodami, mátou, sušenkou a můžeme podávat. Lahodná a osvěžující pěna vypadá vedle drsné a výrazné sušenky poměrně jemná, ovšem spolu tvoří velmi zajímavou kombinaci protikladů.