Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Chlorella, další z řady superpotravin - ZSTYL.CZ

Chlorella, další z řady superpotravin

chlorella
Chlorella, další z řady superpotravin

Chlorela a mladý ječmen jsou dnes snad 2 nejdůležitější superpotraviny. Nejsou to léčiva, ale léčí. Jsou přírodní – komplexní. Ne strojená. Působí proto až 1000 x účinněji, již v malém množství, ve srovnání s „chemicky vyrobenými“ vitamíny.

V Japonsku je nejoblíbenějším džusem Juice z trávy. Přesněji z mladého ječmene. Má úžasné vlastnosti. I mnozí lidí důchodového věku v ČR tento nápoj rádi pijí. Pokud ho dostanou třeba na vánoce. Je marketingově propracovaný, snadno jej vyrobíte ze sušené , za studena pomalu lisované trávy. Poté, co tento vánoční dárek spotřebují, je již pro ně „malinko cenově nedosažitelný“. Avšak, zdraví má svou váhu, a cenu neocenitelnou, velmi rádi by se k němu vrátili. Článek na ZStyl.cz Travní šťávy uvádí jednoduchou metodu, jak si mladý ječmen za 8 dnů vypěstovat. Pak je nutno šťávu vylisovat. Zdraví tedy nemusí být cenově nedosažitelné.

Chlorela

Další superpotravinou je Chlorela. Je to sladkovodní řasa, která údajně na Zeměkouli bydlí již asi 2,5 miliardy let, objevena byla až v 19. století. Pěstuje se v Asii, potřebuje velké množství světla. Má nádherně světle brčálově zelenou barvu, prodává se ve firmě tablet, opět šetrně sušených za studena. V japonsku je Chlorela nejpopulárnější přírodní doplněk stravy. Odstraňuje z lidského těla toxiny, Obsahuje vysoké množství chlorofylu, nukleových kyselin, minerálů a vitamínů vlákniny a dalších látek, omega 3 mastné kyseliny, vlákninu i probiotické látky, vhodné k úpravě střevní mikroflory. Chlorela napomáhá detoxikaci organismu, podporuje imunitu a mají celou řadu dalších příznivých účinků na organismus.

Chlorela je často považována za nejzdravější stravu pro člověka v historii. Obsahuje i přírodní antibiotikum Chlorellin. Dokáže potlačit a zastavit řadu infekcí, včetně boreliozy. Nepoškozuje ale střevní mikrofloru. Žádná jiná rostlina neobsahuje tolik chlorofylu, jako chlorela. Má proto velmi příznivý vliv na krev, potlačuje i nepříjemné tělesné pachy. Dále obsahuje látku nazývanou jako Chlorela růstový faktor. ( Chrlorella growth faktor.). 

Chlorela a mladý ječmen

Chlorela a mladý ječmen tvoří součást živé stravy. Jsou lidé, kteří jedí pouze tepelně nezpracovanou , tedy zeleninovou potravu. Netrpí hladem, mají plno energie, jejich váha jde dolů. Ideální je samozřejmě doplnit tuto stravu zeleninovými a ovocnými, za studena pomalu lisovanými šťávami. Máte tedy několik stupňů možnosti užívání zelené stravy. Brát pouze chlorellu, mladý ječmen a zeleninové šťávy jako potravinové doplňky, nebo přejít na syrovou stravu. Již dnes se těmito potravinovými doplňky i zelenou stravou zabývají i primáři nemocnic. Nejedná se tedy o nějaký módní výstřelek. Vaše zdraví přestalo být „veřejným vlastnictvím“, musíte se o něj starat především vy sami. 

Vyzkoušejte, uvidíte, co vám bude vyhovovat. Zdraví nemusí být „Rubikova kostka“. Lidé již začali hledat a nalézat zdraví i jinde, než ve výrobcích farmaceutického průmyslu. Řekl bych, že určitě vhodné bude těmito superpotravinami běžná léčiva doplňovat, ideálně užívat tyto superpotraviny preventivně. Na internetu lze najít spoustu zkušeností lidí, s těmito superpotravinami. Já jsem čerpal informace ze svého okolí.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Soběstačné domy: elektřina, teplo, voda zadarmo, maso a zelenina levně a pohodlně z akvaponického skleníku
Odšťavovače a odšťavňování
Mladý ječmen