Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Mladá pšenice – jako zdroj zdraví - ZSTYL.CZ

Mladá pšenice – jako zdroj zdraví

mladá pšenice
Mladá pšenice – jako zdroj zdraví

Léčivé vlastnosti mladé pšenice znali lidé již snad před 5 000 lety. Nejen léčivé, ale i výživné. Charles F. Schnabel: "Mladá pšenice má více než 23krát vyšší nutriční hodnotu než běžná zelenina"

Do Evropy se vrátila ve 40 letech minulého století. Většinou se používá prášek. Ten může být z rozemleté pšenice, nebo mnohem účinněji vysušená pšeničná šťáva. Pšenice se nechá vyrůst na 30 cm, pak se odstavní a suší se při teplotách do 30 °C. Užívá se 1 lžička denně, 4 týdny 2 x za rok. Je to obrovsky „výživný životabudič.“ Mnohem účinnější a levnější bude vypěstovat si pšenici sám, a sám si ji odšťavnit, nejlépe na 2 hřídelovém odšťavovači.

Je znám příběh léčitelky. Ann Wigmorová: "Mladá pšenice je 'léčivá tráva'." Přestěhovala se z Litvy do USA a téměř ji zabila americká strava, bohatá na tuky a kalorie ale chudá nutričně. Dostala i rakovinu, utrpěla autonehodu. Změnila jídelníček, začali jíst hodně zelené syrové stravy a užívat pšeničnou šťávu. Podivuhodně se uzdravila. Když se její léčení osvědčilo, i u dalších nemocných, se Ann v roce 1963 rozhodla založit Hippokratův institut. První byl otevřen v Bostonu a postupně přibývaly. Léčila úspěšně široké spektrem obtíží: od hypertenze, přes rakovinu, diabetes, obezitu, astma, gastritidu, žaludeční vředy, choroby slinivky a jater, zelený zákal, až po kolitidu, zácpu, problémy s dýcháním či artrózu. V roce 1994 Ann tragicky zahynula při požáru v Bostonu. Bylo jí 85 let, plně zdravá. Její centra fungují i dnes a pomáhají dalším lidem nalézat cestu ke zdraví. 

Mladý ječmen obsahuje ve srovnání s pšenicí více než 25x více draslíku, 37x více vápníku, více než dvojnásobek hořčíku, 5x více železa, ale o polovinu méně fosforu - prvku, který přebývá ve většině potravin.

Čím mladý ječmen prospívá našemu zdraví?

Přispívá k udržení komplexního zdraví. Udržuje správné fungování imunitního systému. Hraje významnou roli v odkyselení organismu. Dodává nám energii, optimismus.

Obsahuje unikátní kombinaci živin: vitaminy A, B1, B2, B6, E, kyselinu listovou, minerály (křemík, železo, draslík, vápník, hořčík, zinek atd.), enzymy, aminokyseliny, antioxidanty, bioflavonoidy a další látky, a to v ideálních poměrech, které navzájem napomáhají jejich vstřebávání a využití v organismu. Téměř polovinu jeho hmotnosti tvoří aktivní enzymy, které spolu s chlorofylem účinně podporují jak detoxikaci, tak i hojivé procesy. Chlorofyl navíc pomáhá léčit chudokrevnost a zlepšit distribuci kyslíku k buňkám a tkáním. Díky tomu mladý ječmen pomáhá tělu navracet vitalitu a bojovat s důsledky únavy a stresu a nezdravého životního prostředí.

Zelený mladý ječmen přispívá k celkovému ozdravění organismu a jeho ochraně před nepříznivými vlivy prostředí. Mladý ječmen je velice vhodný pro diabetiky (pro vysoký obsah enzymů), také bezlepkovou dietu. Má protizánětlivé účinky a neobsahuje lepek. Průmysl dnes vnucuje lepek do všech potravin, stále více lidí začíná být alergických na lepek.

Zkuste to i vy, není to složité, drahé ani nedosažitelné, je to ale vysoce účinné.

Autor: Ing. Pavel Sýkora, www.masterenergy.cz