Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
5 tipů pro správné čištění venkovních rolet - ZSTYL.CZ

5 tipů pro správné čištění venkovních rolet

5 tipů pro správné čištění venkovních rolet

Nachází se na vašem domě předokenní rolety a vy si lámete hlavu nad tím, jak je správně a efektivně vyčistit? Nechte se inspirovat v našem snadném návodu. Představíme vám triky a tipy na jejich údržbu, důvody pravidelného čištění a také vás seznámíme s jejich hlavními výhodami.

Proč si pořídit předokenní rolety

V prvé řadě se musíme zmínit o hlavních výhodách a nevýhodách předokenních rolet. Ačkoliv, jak vzápětí zjistíte, zápory se u tohoto typu rolet nevyskytují. Jestliže zvažujete pořízení rolet na okna, která jsou umístěna zvenčí, rozhodně vám to ušetří místo na okně v bytě a také zjednoduší úklid prachu.

5 tipu pro spravne cisteni venkovnich rolet
Zdroj obrázku: Lomax.cz

Na klasických žaluziích se totiž drží prach a jsou proto zcela nevhodné pro alergiky a citlivé jedince. Zato předokenní rolety sníží vaše výdaje za teplo, neboť váš domov skvěle tepelně izolují, vypadají stylově, snižují riziko vloupání, a navíc jsou i jednoduché na údržbu.

Tip číslo 1: Jak často mýt venkovní rolety

A právě jejich údržbě se budeme více věnovat, protože údržba rolet je snadná a rychlá. Jelikož jsou neustále vystaveny nečistotám v ovzduší, je žádoucí, poskytnout jim dvakrát ročně řádnou péči. Odborníci doporučí mýt je po skončení léta a zimy. S příchodem podzimu tedy nastal ideální čas na jejich čištění. Jak na to? Provedeme vás jejich čištěním krok za krokem.

Tip číslo 2: Jak začít s čištěním rolet

Nejprve venkovní rolety zatáhněte. Následně, pokud máte k dispozici hadici s vodou, omyjte je s její pomocí. S proudem vody to nepřehánějte, volte raději menší než příliš silný, abyste rolety nepoškodili. Pokud k dispozici zahradní hadici nemáte, nezoufejte, podejte si kbelík s vodou a jemný hadřík a rolety nejprve omyjte vodou.

Tip číslo 3: S čistícími přípravky si rolety nerozumí

Většina nečistot zmizí již po omytí obyčejnou vodou, na zbytek použijte buď mýdlovou vodu nebo vodu, do které aplikujete klasický přípravek na nádobí. Na příliš agresivní čistící prostředky, písky, ředidla a další zapomeňte. S těmi byste si rolety akorát poškodili. Při čištění rolet si vystačíte s houbičkou, hadrem a popřípadě i kartáčkem. Rolety myjte opatrně a s citem. Jsou sice velmi odolné, ale i tak dbejte zvýšené opatrnosti.

5 tipu pro spravne cisteni venkovnich rolet 1
Zdroj obrázku: Lomax.cz

Tip číslo 4: Jak na finální mytí

Jakmile s pomocí mýdlové nebo jarové vody odstraníte veškeré nečistoty, rolety znovu opláchněte samotnou vodou. Opět používejte jemný hadřík nebo houbičku, abyste rolety zbytečně nepoškrábali. Jakmile smyjete poslední částečky mýdla či přípravku na nádobí, máte hotovo a další čištění váš čeká až za půl roku. Čištění rolet je opravdu snadné a rychlé.

Tip číslo 5: Proč pravidelně pečovat o předokenní rolety

Zajímá vás, proč je potřeba o venkovní rolety pravidelně pečovat? Nejenom, že díky pravidelné péči budou vypadat stále jako nové, navíc se tím i zlepšuje jejich funkčnost a prodlužuje se tím také jejich životnost. V roletách se můžou zachytit listy, drobné větvičky, pyl a další částice.

Pokud byste pravidelnou péči a údržbu rolet podcenili, mohlo by se stát, že by rolety hůře těsnily a úspora energií na vytápění by se výrazně snížila. Také by mohlo dojít k jejich poškození, protože by se nečistoty mohly dostat do ovládání a znesnadnit manipulaci s nimi.

Předokenní rolety se stávají v českých domácnostech stále oblíbenějšími a můžete si jich povšimnout i na firemních budovách. Díky venkovním roletám ušetříte za výdaje na topení, jsou snadno ovladatelné a potřebují mnohem méně údržby než klasické vnitřní žaluzie.

Jelikož jsou rolety umístěny zvenčí, budete mít i mnohem více místa na oknech a nikde vám nebudou překážet závěsy, protože v kombinaci s předokenními roletami jsou zbytečné. A i údržba oken a jejich mytí vám půjde mnohem snáz.