Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Vaše ruce a nehty si zaslouží pozornost a občasnou siestu - ZSTYL.CZ

Vaše ruce a nehty si zaslouží pozornost a občasnou siestu

nehty
Vaše ruce a nehty si zaslouží pozornost a občasnou siestu

Neměli bychom zapomínat, že nehty slouží jako ochrana vrchní části prstů a jako okrasa, nikoliv tedy k otevírání plechovek, sundávání nálepek nebo loupání citrusů. Krásné nehty jsou vaší vizitkou, a proto jim věnujte řádnou péči.

 Jak o nehty pečovat?

Aby byly vaše ruce i nehty hezké a zdravé, pravidelně ruce krémujte a nezapomínejte ani na nehty a kůžičku kolem nich. Kůžičku však nikdy nestříhejte, ideální je nehty krátce namočit do olivového oleje nebo změkčit mastným krémem a pak jemně zatlačit špachtličkou. Pro lepší manipulaci můžete nehty také napařit. Pokud to není bezpodmínečně nutné, vyhýbejte se nůžkám a raději použijte pilník. Nejvhodnější jsou pilníky skleněné, které jsou k nehtům nejšetrnější, nehty vždy pilujte v jednom směru. Časté používání odlakovače nehty vysušuje a připravuje je o vitamíny, proto dávejte přednost odlakovači bez acetonu, který je k nehtům o něco šetrnější. 

Laky nejen pro krásu, ale i pro zdraví 

Pro zpevnění nehtů jsou vhodné bezbarvé a zpevňující laky. Můžete rovněž využít tajnou zbraň manikérek - lak na nehty Sililevo pro remineralizaci a obnovení struktury nehtů. Jeho speciální kombinace přírodních složek zabezpečuje hydrataci nehtů, zvyšuje jejich pevnost, tvrdost i pružnost a také je chrání před nepříznivými vlivy prostředí. Pokud jste milovnicí pestrých barev, použijte pod barevný lak ještě vždy lak podkladový, který slouží jako ochrana a srovnává nerovnosti nehtů a zamezí také vytvoření tmavého odstínu nehtů, které po sobě barevné laky mohou zanechat. Naopak vrchní lak zajistí, aby se nehty leskly a vydržely krásné dlouho bez sloupaného laku. 

Zinek, selen, křemík, hořčík  

Zejména tyto látky jsou nezbytné pro správné fungování lidského organismu i pro krásné nehty. Pokud máte pocit, že s vašimi nehty není “něco” v pořádku, rozhodně byste měla tyto látky doplnit díky rozmanité stravě nebo v podobě doplňků stravy.  

A co ty umělé? 

Zaujaly vás dlouhé gelové nehty s elegantními ozdobami? Jsou krásné, ale jejich nevýhodou je, že si své přírodní nehty bohužel poničíte. Abyste minimalizovala škody způsobené aplikací umělých nehtů, vyberte si kvalitní nehtové studio a šikovnou manikérku. Takovou, která bude s vašimi nehty zacházet šetrně, neponičí nehtové lůžko a vytvoří vám nehty, se kterými budete spokojená. Nevybírejte nehtové studio jen podle ceny, ale sežeňte si na studio reference, přečtěte si na internetu diskuze, názory a zkušenostmi ostatních žen, vyhnete se tím nekvalitnímu provedení i zbytečně nadměrnému poškození nehtů.