Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Elektrokolo nejen pro seniory - ZSTYL.CZ

Elektrokolo nejen pro seniory

elektrokolo
Elektrokolo nejen pro seniory

Elektrokolo pro seniory je báječná věc. Zlevňuje jim životní náklady, zjednodušuje život, pokud je to 3 kolo, vrací jim stabilitu na silnici.

Toto je kolo, právě parkující na benzince Avanti. Majitel již jezdí na benzinku jen pro noviny a na kafé. Má celkem velký dosah, do 30 km. Běžná elektrokola mívají na rovině i 80 km jízdní dosah. Pokud byste na střeše měli pár fotovoltaických panelů, můžete většinu roku jezdit zdarma.

Pro seniory je takové elektrokolo důležité i z hlediska zdraví. Umožňuje jim pohyb na čerstvém vzduchu, dostanou se do společnosti, za známými, do obchodů, k lékaři, ...

Různá elektrokola

Dnes jsou na trhu různá elektrokola. Ty s většími výkony mohou jezdit rychlostí 70–90 km/h, to již ale není legální. To si raději kupte elektroskutr. Přechod dopravy na elektřinu jsme prezentovali již před mnoha lety, kdy jsem měl možnost svést se v elektromobilu pane Vegra, předsedy e aut. Elektrických aut.

Elektrokola a fotovoltaiky - vhodná kombinace

Uplynulo několik let a doba se ještě více přiklonila k využití elektřiny v dopravě. Došlo mimo jiné ke snížení cen fotovoltaických panelů. Dříve stály panely 16.000 - 20.000,-. Kč, dnes je cena již kolem 3 000,- Kč. Energetická bezpečnost, soběstačnost a nezávislost jsou opět, i pro běžného občana mnohem dostupnější.

Fotovoltaické panely na vlastní střeše, elektrokola a elektromobily se pomalu stávají samozřejmostí.

Autor: Ing. Pavel Sýkora

Zdroj: www.masterenergy.cz