Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Film Zakázané uvolnění - ZSTYL.CZ

Film Zakázané uvolnění

zakázané uvolnění
Film Zakázané uvolnění

Osvěžte si léto bouřkovou komedií Jana Hřebejka Zakázané uvolnění.

Zakázané uvolnění není jen jedno ze základních pravidel, omezujících pohyb puku při hokejovém utkání. Zakázané uvolnění je také koktejl namíchaný zkušenou barmankou unesené nevěstě a ženskému svědkovi jejího ženicha, po jehož nadměrné konzumaci se řekne a stane leccos... Nenechte si ujít nový film režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Kolečka Zakázané uvolnění, který právě vstupuje do českých kin.

Film Zakázané uvolnění se natáčel vloni v severomoravském Bohumíně a jeho okolí. Jednoduchý příběh, odehrávající se během jednoho svatebního dne v zapadlé vesnické hospodě, v autorsky originální verzi míchá klíčové ingredience: svatbu, lásku, zradu, smrt, gradující emoce, překvapivou pointu. Zakázané uvolnění v horkých letních dnech nabízí divákům příjemné rozptýlení a také cenná zjištění. Například že tou, která je zamilovaná do ženicha, nemusí být nutně nevěsta. Že se ne vždy vyplatí vsadit všechny peníze na jeden zápas, ale za tu chvíli naděje to dost možná stojí. A že na prozrazení některých tajemství nikdy není ten správný moment. 

Zakázané uvolnění je filmovou adaptací stejnojmenné úspěšné divadelní hry z repertoáru A Studia Rubín. „Asi největší devizou Zakázaného uvolnění je specifický humor Petra Kolečka a režiséra inscenace Daniela Špinara. Myslím, že každá výborná komedie má mít smích i tragické momenty, a čím blíž jsou k sobě, tím lépe,“ říká Jan Hřebejk.

Na jevišti i na plátně v hlavních rolích excelují tři skvělé herečky Zuzana Stavná (nevěsta Klára), Hana Vagnerová (svědkyně ženicha Iveta) a Jana Stryková (barmanka Vladana). Filmový scénář však přivádí na scénu i dva muže – Ondřeje Sokola (ženich Štěpán) a Igora Orozoviče (svědek nevěsty). „Ondra Sokol s Igorem Orozovičem holkám zdatně sekundují. My jsme od začátku věděli, že do filmu přidáme linii chlapů, o kterých se v divadelní hře mluví. Scény kluků vlastně nastavují určité zrcadlo tomu, co o nich holky říkají. V divadle to můžou říkat beztrestně, tady se ukáže, že to možná je trochu jinak,“ doplňuje Petr Kolečko. A jaká další překvapení čekají na diváky, kteří Zakázané uvolnění znají z Rubínu? „Hlavně seznámení se s ženichem Štěpánem, které myslím posouvá celou optiku té věci, dále šunkové rolky, pár nových fórů, nová prostředí a také trochu jiný konec,“ odpovídá autor.