Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Jak udělat ledovou kávu - ZSTYL.CZ

Jak udělat ledovou kávu

ledová káva
Jak udělat ledovou kávu


První ledová káva Frappé má svůj původ v Řecku a vznikla náhodou. Dnes existuje spousta druhou a způsobů, jak si lze vychutnat oblíbený kofeinový nápoj v chlazené formě. Jak si tento hit letních zahrádek připravit doma?

 Frappé

K horkým letním dnům neodmyslitelně patří lahodný nápoj s řeckými kořeny Frappé, jehož základem je instantní káva značky Nescafe. Podává se tradičně ve variantě bez mléka nebo i s mlékem.

Potřebujeme instantní kávu, kterou zamícháme s vodou. Ručním mixérem podrtíme ledové kostky na jemnou drť. V shakeru namícháme pěnu a přelijeme tím drcené ledové kostky. Podle chuti přidejte šlehačku.

Caffe Freddo

Italskou variací na frappé je caffe freddo, které se na rozdíl od frappé připravuje z espressa s kostkami ledu a někdy i namraženo.

Tento druh ledové kávy můžeme připravit tak, že necháme v mrazáku chladit překapávané kafé s tím, že musíme hlídat, aby káva nezamrzla.

Nebo ledové latté z 50 ml silného espressa, 150 ml mléka, 5 kostek ledu a dle chuti cukr. Vše rozmixujeme v mixéru nebo zamícháme v shakeru.

Affogato anebo ledová káva se zmrzlinou

Velmi oblíbenou variací na ledovou kávu je affogato, tedy espresso s kopečkem zmrzliny. Většinou do tohoto typu ledové kávy dostanete kopeček tradiční vanilkové zmrzliny.
Příprava je velmi jednoduchá. Naberte zmrzlinu do hrníčku a navrch přelijte dvojitým espressem či filtrovanou kávou.

Existuje nepřeberné množství různých chlazených nápojů s kávovým základem dochuceným speciálními sirupy, likéry, smetanou, které jsou připravené mnoha klasickými i méně tradičními způsoby. Ledovou kávu si jednoduše připravíte sami doma dle své fantazie. A pokud by vás zajímalo, zda nepřichází chlazením káva o své povzbuzující účinky, tak ani náhodou!