Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Chia semínka. Quinoa, Superpotrava. - ZSTYL.CZ

Chia semínka. Quinoa, Superpotrava.

chia semínka
Chia semínka. Quinoa, Superpotrava.

Kdyby tak existovala superpotrava. Dali bychom si 2 - 3 lžičky, bylo by to obrovsky syté a obrovsky zdravé. Co když taková potrava již existuje? A vy o tom nevíte.

Chia semínka

Vypadají podobně, jako semínka z Kiwi. Dají se doi ledničky nabobtnat, spolu s Quinoou. Vznikne bombastická kaše. Když k tomu přidáte nastrouhané jablko, nebo hrušku, máte jídlo pomalu na celý den.
Stačí 3 - 4 velké lžíce. Neuvěřitelné. Možná jste o nich slyšeli pod názvem potrava běžců.

Jste čilí, sytí a zdraví.

V posledních letech se v rámci zdravé výživy dostávají do popředí zájmu semínka chia - čia. Jedná se o drobná semínka šalvěje hispánské (salvia hispanica). Původně pocházejí z Latinské a i Střední Ameriky. V minulosti patřila semínka chia k hlavním potravinám známých Aztéků. Tito obyvatelé Ameriky vynikali výbornou fyzickou kondicí, zdravím a optimismem. Před 1000 lety dokonce v oblasti dnešního Mexika se používala semínka jako platidlo. To poukazuje na jejich vysokou hodnotu.

Semínka při nabobtnání na sebe navážou 12 x více vody. Obsahují proteiny, omega 3 mastné kyseliny, vápník, antioxidanty, proteiny, sacharidy a tuky. V žaludku vytvoří gel, který zabraňuje vyvolání pocitu hladu. Jejich pravidelným užíváním lze předejít řadě nemocí. Stačí 2 - 3 lžičky denně. 

Quinova

Quinova je jedna z prvních obilnin Jižní Ameriky. Je chuťově lahodná, neobsahuje lepek, při vaření silně nabobtnává. Obsahuje vápník, draslík, hořčík, vitamíny B 2, mangan, zinek,.. Dává se do salátů, nebo se i tepelně upravuje. Je to důležitá potravina pro sportovce, vegany a vegetariány. Existuje spousta zajímavých zdravých potravin, velmi sytých, nejen pšeničné rohlíky a pšeničný chleba. Ochutnejte. Máte bezlepkovou dietu? A není to nakonec výhoda?

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz
 

 

Doporučené články