Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Živá strava. Raw food. Vitariánství. - ZSTYL.CZ

Živá strava. Raw food. Vitariánství.

raw - food
Živá strava. Raw food. Vitariánství.

Ruku v ruce s transformací společnosti přichází i změny ve stravování. Po vegetariánství a veganství přichází vitariánství.

Za poslední dva roky velmi silný trend. Zřejmě přichází automaticky jako odpověď na supermarketovou stravu, kterou její výrobci nejedí. Dobře asi vědí proč. Vitariánství se stává byznysem, rostou vitariánské restaurace. Supermarketová strava se stává stále méně poživatelnou. Vždyť v ovocných pivech je 12 éček, z toho 5 jedů, a z toho jeden jed na krysy. Růžové uzeniny jsou plné dusitanů a tak bychom mohli pokračovat.

Raw food – živá strava

Jedna ze zakladatelek, spíše propagátorek je paní Anna Hyžová. 10 let pracovala v reklamě, vytvářela etikety na potraviny. Možná vás překvapí, že na focení se peklo jiné pečivo, než které můžete potkat v regále. Pak dostala rakovinu, metastázy, uzdravila se živou stravou. Živá strava je o tom, že se potraviny tepelně nezpracovávají. Ráno se jí ovoce, odpoledne zelenina. Není to ultimativní. Pokud na něco dostanete chuť, klidně si to dopřejte. Ochutnáte – li ovšem živou potravu, ani moc chuti, třeba na maso, nebo na sladké, nedostanete.

A jaký to bude mít vliv na Vaše zdraví?

Ve Zlíně se otevřela restaurace Veget restaurace. Může zde dostat perfektní jídla vegetariánská, veganská i vitariánská. A není to drahé. Jezdí zde i hosté z Prahy. Zato je to lahodné. A zde vystupovali lidé se svými příběhy.

Paní Alena byla workholik. Dostala boreliozu, 3. stadium, to jsou již napadeny nervy. 11 let byla ležák, po přejití na živou stravu vstala z postele. Dnes jezdí přednášet. Další člověk za 2 roky zhubnul 18 kg. V Americe jsou sanatoria, kde se živou stravou léčí nevyléčitelně nemocní. A s výsledky vyléčení. Lze číst o lidech, kteří jsou již 12 let na vitariánské stravě. Jsou čilí, zdraví, plní energie a životního elánu. Po jídle nejsou utlumeni, ale občerstveni.

Těch případů a životních příběhů je na internetu spousta. Jednoduché věci mohou být velmi účinné. Vyzkoušejte to, třeba je to vaše cesta. Pitím čerstvých zeleninových šťáv, za studena lisovaných, nemůžete nic zkazit. 

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:

Zelený nápoj. Elixír zdraví, vitality, životní energie

Čerstvé zeleninové a ovocné šťávy. Odšťavňovače.