Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Zámek Loučeň bojuje o návštěvníky - ZSTYL.CZ

Zámek Loučeň bojuje o návštěvníky

Loučeň - šerm
Zámek Loučeň bojuje o návštěvníky

Zámek Loučeň vsadil na možnost oslovit potenciální návštěvníky hned několika podněty najednou.

Nabízí expozici v interiéru zámku, která dává možnost nahlédnout do života bývalých majitelů a osobností, které se na zámku objevili. Průvodce je na Loučeni vždy v roli kostýmované postavy, prohlídky jsou doplněny o autentické předměty, dobový nábytek a videoprojekce. Expozice na zámku s tematicky zaměřenými a zábavnými výklady profesionálních průvodců představuje interaktivní poutavou prohlídku a poučnou procházku po zámeckých komnatách, kde dveře hostům otevírá komorník, Jeho jasnosti nebo dokonce častokrát i sama předsedkyně představenstva Ing. Kateřina Šrámková, v roli Bílé paní Terezie Berkové z Dubé, manželky majitele loučeňského panství v dobách před Bílou horou.

Jako variantu ke klasickým prohlídkám se pro malé děti pořádají již několik let specializované dětské prohlídky, tzv. pro dětská ouška. Novinkou, i když ne nejžhavější, jsou velmi oblíbené čokoládové prohlídky, díky kterým se povedlo „naplnit“ prohlídky v dobu, která dříve byla mimo okraj zájmu. Tyto čokoládové prohlídky, při kterých se o čokoládě mluví a čokoláda se také ochutnává, se konají pravidelně v 17 hodin.

Zástupci zámku Loučeň stáli při zrodu a přípravě projektu „Otevřte 13. komnatu“, který letos již třetí turistickou sezonu běží úspěšně na celkem 10 památkových objektech v celé ČR. Jedná se o projekt, při kterém se poprvé společně potkaly státní, městské, církevní a soukromé památky.

Návštěvníci, kteří chtějí odhalit tajemství třinácté komnaty na libovolné ze zapojených památek, obdrží při své první návštěvě cestovatelský pas a za návštěvu prohlídky s tajemnou postavou (kat, Bílá paní, duch, Lotrando nebo třeba žokejka Lata) získají klíč do pasu. Po nasbírání 7 klíčů mohou návštěvníci vstoupit do 13. komnaty, kde odhalí tajemství a jsou pasováni do Řádu strážců tajemství 13. komnaty. Tato cestovatelská hra, která je určena primárně rodinám s dětmi od 8 do 12 let, za první 2 sezony přilákala přes 45 000 návštěvníků a Zámek Loučeň představuje cca 20% na celkové návštěvnosti.
Kromě toho zámek nabízí možnost přespat pod zámeckou střechou v hostinském křídle, kde se nacházejí apartmány v historickém stylu, jako další varianta je ubytování v atraktivních interiérech zámeckého hotelu s wellnessem a bazénem. Hosté se mohou v jakoukoliv denní dobu posilnit v místním restaurantu Maxmilián s originální nabídkou pokrmů nebo v samoobslužné restauraci Vtipná kaše.
Gastronomické zážitky jsou jedním z pilířů nabídky zámeckého areálu. V letních měsících je možné zapůjčit si piknikový koš, se kterým mohou nejen páry, ale i celé rodiny trávit neopakovatelné chvíle v zámeckém parku, případně si zapůjčit rodinný gril jako doplněk k tomuto koši.

Zámek Loučeň má chráněné ochranné známky svých pokrmů ČÁPY S MÁKEM a FTIPNÁ KAŠE. Jsou to oblíbené pochoutky se silnou vizuální prezentací a prodávají se také v rámci pobytových balíčků nebo v kombinaci se vstupenkou do zámeckého parku. Jenom čápy s máky ochutnalo již přes 15 000 návštěvníků od roku 2010.

Na své si přijdou i mladí návštěvníci, kteří mohou navštívit místní rozsáhlé labyrintárium, zajezdit si v elektrických autech, nebo si zaskákat na trampolíně. Pro sportovně zaměřené hosty je připraven jogging v parku, ruské kuželky, pétanque nebo lanové centrum. Pro budoucí novomanžele lze uspořádat svatbu na přání, včetně hostiny nebo projížďky kočárem. Pro firemní subjekty jsou k dispozici kongresové prostory, včetně možnosti několikadenního soustředění v zámeckém areálu. Brány zámku zůstávají jako v jednom z mála českých objektů otevřeny téměř nepřetržitě i v zimním období, kdy je otevírací doba jen o něco zkrácena.

Zámek Loučeň - Bílá paní