Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Neničte svým dětem nohy a zjistěte, jak správně vybrat dětské boty - ZSTYL.CZ

Neničte svým dětem nohy a zjistěte, jak správně vybrat dětské boty

botičky
Neničte svým dětem nohy a zjistěte, jak správně vybrat dětské boty

Věděli jste, že skoro třetina dětí nastupující do první třídy má zdeformované nožičky? Maminky totiž nehlídají, zda děti nosí správné boty a jejich dítka si tak zadělávají na pořádné problémy. Nenechte svým dětem ničit nožky v nekvalitních botách a raději zjistěte, jak je vybrat správně!

Jak vybrat boty, které neničí nohy?

Toho, že vaše dítě nosí špatný typ či velikost boty, si nemusíte vůbec všimnout. Dětská noha má totiž sníženou citlivost vůči bolesti a dítko tak může capkat v příliš malých dětských botách poměrně dlouho. Mějte na paměti, že noha dítěte roste průměrně 15 až 18 mm za rok a podle toho je třeba dětský botník obměňovat.

Tip: Podobná pravidla by měla platit i při výběru vašich bot – takže až budete shánět trendy lodičky, ujistěte se, že jsou stejně kvalitní a pohodlné, jako krásné. Mrkněte třeba na boty Tamaris, Ecco či Geox – ty jsou proslulé nejen svým krásným vzhledem, ale také vysokou kvalitou.

1. Na tvaru boty záleží! Pohlídejte si, aby bota byla nejen dostatečně velká na délku, ale také na šířku. A rozhodně zapomeňte na boty do špičky. Špička boty by měla být kulatá a dostatečně prostorná – zabráníte tak deformacím v podobě vbočeného palce, vybočeného malíčku a podobně.

2. Dětské boty musí být lehké. Dětské klouby nejsou připraveny na větší zátěž a vzhledem k tomu, že dítko přes den udělá až 20 000 kroků, boty nesmí nohy zbytečně zatěžovat.

3. Centimetr k dobru. V botě by mělo mít dítě cca 10 až 15 milimetrů k dobru. Nejspolehlivější způsob měření je vyndat stélku a porovnat její délku s délkou dětské nohy (Ale pozor – vždy přeměřujte nohu ve stoje!).

4. Tlumte nárazy při chůzi. Dětská noha je náchylnější na otřesy způsobené kontaktem s tvrdým povrchem. Proto dbejte na dostatečné tlumení v podobě podešve z pryže, termoplastického elastomeru či polyuretanu. Pozornost věnujte také výběru kvalitní stélky.

5. Menším dětem pořiďte kotníčkové boty. Aby si dítě vybudovalo správný postoj při chůzi, potřebuje pohodlnou, ale pevnou botu. U uzavřených bot tedy dbejte na pevný opatek a pevné přezky.