Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Jak na čištění fasád - ZSTYL.CZ

Jak na čištění fasád

Biotec
Jak na čištění fasád

Nepěkná fasáda domu není zrovna dobrou vizitkou. Po letech jsou plochy znečištěny, černají, místy rostou mechy, lišejníky. Jak tento problém vyřešit, popisujeme v následujícím článku. 

Čištění fasád, střech, soklů, teras, chodníků, opěrných zdí a ostatních povrchů včetně jejich ochrany a čištění vnitřků budov, to je činnost, kterou provádí společnost BIOTEC a.s. Vesměs se jedná o speciální čistící práce včetně provádění ochranných nátěrů, které zabraňují opětovnému znečištění a tvorbě skvrn, mechů či řas. Již ošetřené povrchy budov jsou udržovány v čistotě díky systému SCALP, který již čtyři roky nahrazuje dříve používaný systém GRAFITIX.

Přípravky SCALP

Jedná o moderní účinné čistící přípravky, které se vyrábějí v několika kategoriích:

  • čistící prostředky na minerální podklady, hliník a beton
  • odstraňovače barev a omítek na bázi umělých pryskyřic
  • hydrofobní a oleofobní prostředky
  • fungicidní prostředky
  • odstraňovače graffiti
  • nátěry určené k preventivní ochraně

Firma zajišťuje čištění fasád a veškeré práce s tím spojené svými vyškolenými pracovníky a provádí také servis ošetřených ploch. Kromě čistících prací firma BIOTEC také prodává všechny čistící a ochranné prostředky systému SCALP. Samozřejmostí je i doprovodná poradenská činnost a příslušná technická podpora při aplikování systému SCALP.

Co všechno firma čistí

Pomocí čistících prostředků systému SCALP lze čistit nejen fasády budov, ale také střechy, terasy, sokly, ploty, opěrné zdi, chodníky a další plochy. Z povrchů jsou odstraňovány mechanické, chemické i biologické nečistoty i vandalské nástřiky sprejerů. Součástí čištění je také následná povrchová ochrana. Aplikací tohoto čistícího systému není potřeba provádět nátěry ošetřených ploch fasád, střech, ani vyměňovat silně znečištěnou střešní krytinu.
Efektivní a účinné je použití systému SCALP zejména u střech, který trpí tvorbou mechu a organickým znečišťováním, jako je hlavně ptačí trus. Po jeho odstranění získá střešní krytina opět svůj původní vzhled.

Související články

Jak čistit fasády
Vaše fasáda může být opět čistá