Půjčky pro problémové klienty a rychlé půjčky před výplatouKdyž si chce člověk požádat o úvěr, může si vybrat ze dvou základních druhů půjček – bankovních a nebankovních. Oba typy úvěrů mají svoje klady i zápory a zatímco pro někoho je mnohem výhodnější půjčit si od banky, je tu i velmi početná skupina lidí, kteří od banky získat žádnou půjčku nemohou.

Těm pak – samozřejmě pokud jim nepůjčí nikdo z rodiny nebo z přátel – nezbývá nic jiného, než se obrátit na některou z nebankovních společností. Těch už je dnes skutečně velké množství a nabídka je tak nesmírně široká. V tomto článku si povíme něco bližšího o tom, kdo jsou tzv. problémoví klienti, co patří do kategorie půjček před výplatou a jak si vybrat co nejvýhodnější půjčku a zbytečně nepřeplácet.

Co se myslí pod označením problémoví klienti?

Slovní spojení problémoví klienti na první pohled nepůsobí moc pozitivně, neznamená to ale, že by se jednalo o osoby, které dělají úvěrovým společnostem potíže nebo se nějak nevhodně chovají. Pod tímto označením jsou myšleni lidé, u kterých je zvýšené riziko, že nebudou svůj úvěr řádně splácet a i proto si nemohou vzít půjčku od klasické banky. Půjčky pro problémové klienty tak nabízejí výhradně nebankovní společnosti, které se do značné míry na tuto skupinu klientů zaměřují. Problémoví klienti jsou např. lidé se záznamem v registru dlužníků, lidé bez příjmů, resp. ti, co svoje příjmy nemohou nijak doložit, může se ale jednat třeba i o důchodce, studenty nebo matky na mateřské. U všech těchto skupin lidí je vyšší riziko, že nebudou mít na splátku a proto mají podstatně omezené možnosti, kde si půjčit. Spousta nebankovních společností jim sice úvěr poskytne, velmi často jsou to ale pouze menší částky a na krátkou dobu. Nevýhodou jsou také vyšší poplatky či úrokové sazby. Naopak plusem je u těchto půjček jejich rychlost, snadné vyřízení a v poslední době se navíc dají získat i půjčky zcela zdarma bez poplatků i úroků.

Jaké úvěry patří do skupiny půjček před výplatou?

Půjčky před výplatou patří mezi podobnou skupinu úvěrů jako půjčky pro problémové klienty. Jejich základním poznávacím znamením je to, že se jedná pouze o malé úvěry na velmi krátkou dobu (nejčastěji do jednoho měsíce). I zde se dají snadno najít společnosti, jež dávají první půjčku zdarma, jinak jsou ale úroky a poplatky o dost vyšší než u běžného bankovního úvěru. Tyto půjčky s sebou pochopitelně nesou i jistá rizika – více o tomto tématu najdete např. v rozhovoru pro portál iDnes. Obvykle se jedná o malé úvěry v řádu několika tisíc korun, doba splatnosti pak zpravidla nepřesahuje 30 dní. Výhodou, ale i jistým nebezpečím je zde možnost prodlužování splatnosti, kdy ve výsledku můžete jen na poplatcích utratit i více než jste si původně půjčili. Obecně jsou ale tyto půjčky velmi oblíbené díky snadné dostupnosti, rychlosti vyřízení a dalším přednostem.

Jak vybrat nejvýhodnější půjčku, když nabídka je tak široká?

V obou případech je nabídka těchto nebankovních půjček velmi široká. Abyste zbytečně neudělali chybu a nepůjčili si s příliš velkými poplatky nebo nenarazili na podvodníky, doporučujeme využít některý z portálu zaměřených na srovnání půjček. K těm nejlepším patří např. coolpujcky.cz, paradnipujcky.cz nebo vyhodnaky.cz. Návštěvou těchto webů tak ušetříte čas i peníze a snadno na nich naleznete nejlepší půjčku pro Vás. Tyto nezávislé porovnávače navíc poskytují i spoustu dalších užitečných tipů a informací a provedou Vás tak světem nebankovních půjček, který už je dnes hodně rozmanitý.

Půjčky pro problémové klienty a rychlé půjčky před výplatou
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit