Burčákový pochod Mutěnice

Burčákový pochod Mutěnice Burčákový pochod Mutěnice je prestižní, poměrně vyhledávaná atrakce, které se můžete zúčastnit jen a pouze 1 x za rok.

Burčák je nápoj plný zdraví. Obsahuje obrovské množství přínosných látek, vitamínů, enzimů, ovocných cukrů… Pití burčáku je tedy pro Vaše zdraví. 

Pokud to spojíte s turistickou akcí, máte zdraví 2 x. Příští rok se bude konat Burčákový pochod Mutěnice 11. 10. 2014. Není od věci, rezervovat si autobus již nyní. V daném termínu jsou např. všechny autobusy na Zlínsku " vyprodány". Ale třeba i Z Horního Lidče letos zvýšili počet autobusů na tři.

 

Burčákový pochod Mutěnice

Potkáte zde spoustu různých národností. Skoti, se svými sukněmi, Valaši, Chodové...cizinců ty byla spousta. Před 3 lety přivezlo turisty na burčákový pochod neuvěřitelných 900 autobusů. Když jste vylezli na kopec, všude, kam oko dohlédlo, do dáli, bylo vidět jen střechy autobusů. Tehdy to byla akce Klubu českých turistů, se známkami….Letos, v roce 2013, přijeli turisté jen 500 autobusy, dalším přesně nezjištěným počtem vlaků a aut.

Pochod vedl mezi vinicemi, z Mutěnic do Mutěnic, přes osadu sklípků zvanou Pod Dubňansků horů. Cestu průvodu, který připomínal slavné prvomájové průvody, jak je znáte z nedávné doby, lemují stánky s burčákem. Je zde jakýkoliv burčák. Červený burčák, bílý burčák, růžový burčák i burčák zlomený.

Burčákový pochod Mutěnice

Kromě burčáku zde lze vidět spoustu dalších stánků. Broušení skla, halušky, nudle, brambory všeho druhu, všelijak krájené na šroubovice a smažené, různé sýry, žinčicu, polévky, guláše... Již ve startovní ploše, kde lze vegetovat ve velkých sudech, se ve velkých zabijačkových kotlech vařily a prodávaly 3 guláše. Jelení s houbami, vepřový a hovězí. Celkem levně. Dále bramboráky, ale i chleba se sádlem. Jde o lidovou, "neorganizovanou zábavu". I různé skupinky lidí, účastníků pochodu, měli různé klobouky, masky. Zajímavý byl i opakující se výstup v jadné zahradní chatičce - búdě - orloj.  Zde jste mohli shlédnout lidové představení orloj. Dále zde různě volně koncertovali různí písničkáři, i hudební skupiny. Nádherné podzimní počasí bylo ideální pro danou akci. Přesto, že zde byly "mraky lidí", člověk se necítil jako v davu.

Rezervujte si již příští termín 11.10. 2014. Děláte to pro své zdraví.

Autor: Ing. Pavel Sýkora

zdroj: www.masterenergy.cz
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit