Důchodci na dovolenéSenioři z Česka jsou aktivnější a stále raději cestují. Tuzemské cestovní kanceláře, agentury i zprostředkovatelé zájezdů a dovolených potvrzují, že jejich klientela se v této věkové kategorii rok od roku rozšiřuje, aktuálně tvoří přibližně čtvrtinu jejich zákazníků. A poměr se každoročně zvyšuje, stejně jako chuť vyjíždět i za hranice Česka. Senioři se čím dál častěji chtějí podívat na nová místa a nebojí se ani netradičních forem dovolené.

Proto jsou u nich v oblibě poznávací zájezdy. Ocení program, který je pro ně speciálně uzpůsobený. Výhodou je, pokud se v cílové destinaci mohou potkat s lidmi podobného věku a zájmů. A většinou chtějí pobyt strávit aktivně, požadavek na pouhý hotel a co nejbližší pláž je spíše výjimkou. Mnohdy jsou naopak senioři na dovolené aktivnější než mladší ročníky.

Senioři tvoří nezanedbatelnou část klientely cestovních kanceláří, což potvrzuje i cestovní kancelář Invia s poměrem 22 % seniorů.

Důchodci na dovolené

Senioři jsou velice pečliví při výběru dovolené, ale často volí termín mimo hlavní sezónu, kdy je menší počet turistů na dovolených. Tím se liší od ostatních věkových skupin. U agentury Invia tak činí přibližně 70 % zákazníků z řad lidí důchodového věku.

A jaké destinace senioři preferují? U cestovních kanceláří zejména Španělsko, Chorvatsko, Itálii, Řecko či Bulharsko, na lodě pak vyrážejí především do Chorvatska, Itálie a Řecka. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit