Česká města jako cíl dovolenéZnačná část obyvatel naší republiky letos trávila dovolenou v Čechách nebo na Moravě. Může za to politická situace ve světě, ale i fakt, že po letech pobytu v zahraničí u moře znovu objevují přírodní a kulturní památky naší vlasti. A naše zem v srdci Evropy má cestovatelům co nabídnout.

V Chorvatsku, Itálii, Španělsku či Německu jste byli několikrát a možná vám unikají krásná místa, která máte na dosah.

Třeba Praha. Namítnete, že tu zná přece každý. Ale je to opravdu tak? Kolikrát člověk navštívil „matičku stověžatou“ a neprošel si ani královskou cestu, neví, kde hledat středověkou celnici, kudy musela už ve 12. století projít každá karavana se zbožím – a vidíte, je to právě blízko Staroměstského náměstí – Ungelt. Praha je opravdovým klenotem a má svou zvláštní atmosféru, která se nedá popsat. Chrám sv. Víta, Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí, Malostranské náměstí. Úchvatná architektura, divadla, kam můžete zajít na představení a pak do kavárničky v klikatých uličkách. Projít se Nerudovkou nebo Zlatou uličkou, potom na koncert do Obecního domu nebo na výstavu do Mánesa. A den zakončit s jazzem na Vltavě. Je toho hodně, co se dá v tomto městě zažít, ale je třeba mít dobré zázemí a ubytování. Hotel Ibis v Praze vám je nabízí, nachází se přímo v centru, na Starém městě.

Česká města jako cíl dovolené

Kdy jste naposledy navštívili Plzeň? Už dávno není jen šedým a nevzhledným „pivním“ městem. Královské město Plzeň získalo v roce 2015 titul Evropské město kultury. A plným právem. Má nádherné historické centrum, za posledních deset let se změnilo k nepoznání. Při návštěvě Plzně nesmíte zapomenout na prohlídku světoznámého pivovaru, život města je s ním nerozlučně spjat. Ochutnáte výborný mok a k tomu místní speciality. Krásný výhled je z věže katedrály, stojí v centru na náměstí. Stát na ochozu za zvuku odbíjejících zvonů je opravdu silný zážitek. Navštívit můžete historické podzemí města. Při procházkách narazíte na kavárny a stylové restaurací. Zajímá-li vás moderní bytový interiér první republiky, práci Adolfa Loose uvidíte v historickém centru Plzně. Muzea, galerie, zoologická zahrada, Dinopark, 3D planetárium. A ubytování? Tříhvězdičkový Hotel Ibis Plzeň v klidné městské části. Komfort, mezinárodní kuchyně, Lobby bar, kde najdete samozřejmě Plzeňský Prazdroj.

Česká republika má řadu přírodních a kulturních památek, příjemnou dovolenou prožijete i ve městech. Accor hotels vám zajistí spolehlivě ubytování a občerstvení na vašich cestách.

Česká města jako cíl dovolené
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit