Auta na LPGAutomobily na LPG se i v dnešní době těší velké popularity, je to především díky jejich snadné dostupnosti a díky výrazné úspoře.

Aktuálně se na území České republiky nachází přes 1000 čerpacích stanic poskytujících LPG. Využívat LPG může většina vozidel, díky instalaci LPG. Montáž samotného LPG do vozidla se pohybuje řádově v desítkách tisíc korun. V případě, že uživatel cestuje každý den i více než 100km, tak se jedná o rychle vrácenou investici.

Popularita, tohoto způsobu využívání levného paliva, je ovšem úzce orientována na nižší a střední vrstvu obyvatel. Movitější lidé si raději připlatí za hybridní vozidlo, s kombinovaným spalovacím motorem a elektromotorem, cestování je pak vyjde na stejnou sumu, jako uživatele LPG vozidel.

Na vozidla s kombinovaným pohonem ovšem dosáhne málokdo, jejich cena se obvykle pohybuje kolem milionu korun. Investici s LPG si lze snadno spočítat, průměrně se náklady na palivo sníží na třetinu.

Auta na LPG

Jak si lze pořídit LPG levně

Na trhu se již nacházejí nová vozidla, která mají již LPG integrované a lze ho libovolně přepínat. Jako první přišel s tímto nápadem Renault. Pro většinu uživatelů je jedinou dostupnou možností dodatečná přestavba ne LPG. Cena se striktně pohybuje podle typu vozidle, velikosti nádrže a podle poskytovatele. V průměru je to od 10.000 do 50.000 Kč.

Pro většinu lidí je i tato investice nemyslitelná, je tu ale řešení, jak lze jezdit levně ihned. V případě, že se vezme na LPG úvěr, tak lze montáž LPG postupně splácet. Přičemž si můžeme splátku nastavit v takové výši, aby se rovnala úspoře. Ve finále tedy uživateli nebude připadat, že by platil cokoliv navíc, ale až částku za montáž splatí, tak bude jezdit výrazně levněji.
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit