obývákBydlíte v malém bytě a každý centimetr je pro vás klíčový? Pracujte správně s prostorem a každý kout využijte prakticky a zároveň designově. Máte pocit, že to nejde? Přesvědčte se sami o opaku. Nábytek lze navíc pořídit za jedinečné ceny. Inspirujte se našimi tipy a máte vyhráno.

Rozmyslete si, co skutečně potřebujete

Váš vysněný byteček je prostorný, s velkými skříněmi, jídelním stolem pro čtyřčlennou rodinu a obří pohovkou, ale reálně nemáte šanci tento všechen nábytek umístit? Nesmutněte a začněte prakticky. Skutečně potřebujete gigantickou obývací stěnu, která zabere celou zeď a opticky zmenší prostor? Určitě ne. Dejte přednost menším skříňkám, kam můžete například umístit lůžkoviny.

Naopak velké vestavné šatní skříně můžete mít na chodbě nebo v ložnici. Tam pak můžete poskládat všechno své oblečení. Botník pak volte vysoký s vyklápěcími přihrádkami – to ušetří mnohem více prostoru, než si myslíte. Říkáte, že partner remcá, že si nebude mít kam dát boty a oblečení? Zkuste mu taktně vysvětlit, že je muž a tolik oblečení nevyužije. Věřte, že sám dobrovolně ustoupí a většina úložného prostoru bude vaše.

Chci alespoň opravdu velkou televizi

To není problém. Podstatné je, aby nebyla televize obklopena ze všech stran. Dbejte na vzdušnost. TV stolek udělá v menším bytě mnohem více parády než veliké kusy nábytku, které pak vašemu bydlení dodávají spíše stísněnost než eleganci.

obývák

A co když přijede návštěva?

Plánujete se se svým krásným hnízdečkem pochlubit své rodině a přátelům? Je dost pravděpodobné, že padne lahvinka nebo dvě a vašim blízkým se už nebude chtít domů. Určitě tedy do obýváku volte rozkládací pohovku, kde si vaši přátelé odpočinou.

Tip: v případě, že vás navštíví rodiče, babička, strýček – ustelte jim raději v ložnici, aby měli co největší pohodlí. Pro starší generaci totiž nemusí být rozkládací pohovka ze zdravotního hlediska zcela vhodná.
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit